Superonline Fiber İnternet Ping Sorunu

uftade

Hectopat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Yüksek İnşaat Mühendisi
Technopat'tan herkese merhaba diyerek giriş yapmak istedim :)
Superonline 25 Mbps 100 GB AKK'li internet paketini kullanıyoruz. Modem olarak Huawei'nin HG253s miydi neydi öyle bir modemini verdiler. Başka modem kullanamayacağımızı bu modemi kullanmak zorunda olduğumuzu söylediler. Modem arada 1 duvar olan diğer odadan çok az çekiyor ve kopmalar yaşanıyor. En büyük problem ise ping sorunu. Bir anda 300-400 ping oluyor. Bağlantıda sıkça kopmalar yaşıyorum. Superonline yetkililerini her gün çağırdım her seferinde farklı ekipler geldi. Birisi modem ayarını değiştiriyor gidiyor diğeri CMD'den klasik kodları yazıp gidiyor en son gelen kişi modemi resetleyip gidiyor. Kısacası bir şey bilmeyen teknik bir ekip gelip gelip gidiyor ve sorunumu çözemiyor. Bu sorunu nasıl aşacağımı bulamadığım için yardım istiyorum. Ping oyunlarda çok sorun oluyor. Benzer sorun yaşayan var mı? Nasıl çözüm buldunuz? Hızlıdır sorun olmaz diye aldığım hizmet bu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Modeme Ethernet ile bağlanacaksınız. Ya da araya bir Access Point takacaksınız.
Modem ile aramızda 2-3 m mesafe var. Modeme ethernet kablosu ile bağlandığımızda da aynı sorunu yaşadık. Oyun oynarken sebepsiz yere ping birden artıyor ve yavaş yavaş geri düşüyor. Superonline ile her görüştüğümüzde sorun yok diyorlar fakat ekran kayıtları ve ekran görüntüleri aldım. Geldiklerinde izlettim fakat anlayamadılar. Aynı altyapıyı kullanan komşumuz tüm şartlar aynı olmasına rağmen sorun yaşamıyor. Çekim gücü de oldukça iyi 4 kat alttan çekiyor fakat biz yan odadan zor çekiyoruz.

Huawei'nin WiFi'ı rezalet.

Ekiplerden bir şekilde ZTE modem isteyin, modeminizin bozuk olduğunu söyleyin.

Dilekçe ve mail yağmuruna tutun.

Kesin çözüm kablo çekmeniz olacaktır. Oyun oynuyorsanız kablo çekin zaten. WiFi ile oyun oynanmaz.

Huawei'nin WiFi'ı rezalet.

Ekiplerden bir şekilde ZTE modem isteyin, modeminizin bozuk olduğunu söyleyin.

Dilekçe ve mail yağmuruna tutun.

Kesin çözüm kablo çekmeniz olacaktır. Oyun oynuyorsanız kablo çekin zaten. WiFi ile oyun oynanmaz.
Oyunlarda kablosuz ve kablo arasında bir fark yoktu, kablosuzda ping fırladığı anda kabloda da oluyor. Hatta bazen kablosuz kablodan ilginç bir şekilde daha iyi oluyor.
Huawei'nin modeminde sorun olduğunu düşünüyorum ama harici modem kullanmama izin verilmiyor. Modem isteme hakkım muhtemelen olacaktır, her gün çağırmaktan onlar da gelmekten bıkmadılar. Geldiklerinde bir şey yapamaycaklarını biliyorum ama yapamadıkları gibi sorunumun devam ettiğini bilmelerini ve merkezdeki şikayet sayımı artırmak ve olası durumda elimin güçlü olmasını istiyorum. ZTE modem istesem muhtemelen vereceklerdir. Siz ikisini de denediniz mi? Aralarında ciddi farklar var mı? ZTE ile bahsettiğim sorun çözülür mü? Çok teşekkür ederim.

Oyunlarda kablosuz ve kablo arasında bir fark yoktu, kablosuzda ping fırladığı anda kabloda da oluyor. Hatta bazen kablosuz kablodan ilginç bir şekilde daha iyi oluyor.
Huawei'nin modeminde sorun olduğunu düşünüyorum ama harici modem kullanmama izin verilmiyor. Modem isteme hakkım muhtemelen olacaktır, her gün çağırmaktan onlar da gelmekten bıkmadılar. Geldiklerinde bir şey yapamaycaklarını biliyorum ama yapamadıkları gibi sorunumun devam ettiğini bilmelerini ve merkezdeki şikayet sayımı artırmak ve olası durumda elimin güçlü olmasını istiyorum. ZTE modem istesem muhtemelen vereceklerdir. Siz ikisini de denediniz mi? Aralarında ciddi farklar var mı? ZTE ile bahsettiğim sorun çözülür mü? Çok teşekkür ederim.

Ben Superonline Fiber kullanmadım ama hem çevremde, hem de internette okuduğum/duyduğum kadarıyla ZTE modemler Huawei rezaletine kıyasla çok daha iyi modemler.

Kablosuz bağlantının kabloludan daha iyi olmasının imkanı yok bu arada.

Ben Superonline Fiber kullanmadım ama hem çevremde, hem de internette okuduğum/duyduğum kadarıyla ZTE modemler Huawei rezaletine kıyasla çok daha iyi modemler.

Kablosuz bağlantının kabloludan daha iyi olmasının imkanı yok bu arada.
Bir sonraki şikayetimde ZTE modem isteyerek deneme yapacağım. Kablosuzun kabloludan iyi olması dediğim ikisi de birbirinden beter onu anlatmak için söyledim :)

Eğer kablolu bağlanmışken bile ping drop oluyor ise modemi değiştirmek çözüm. Bende Pirelli DRG A125G vardı. Kablolu bağlansam bile oyunlarda 3 saniyeliğine ping 2000 oluyordu. TP-Link W9970 aldım çözüldü.

Eğer kablolu bağlanmışken bile ping drop oluyor ise modemi değiştirmek çözüm. Bende Pirelli DRG A125G vardı. Kablolu bağlansam bile oyunlarda 3 saniyeliğine ping 2000 oluyordu. TP-Link W9970 aldım çözüldü.
Superonline fiber internet kullandığımız için onların verdiği modemi kullanmam gerektiğini söylediler. Kendim modem alsam dahi kullanamayacağımı belirttiler. Bu konuda pek bilgim yok, kendim modem alsam kullanabilir miyim bilmiyorum. Siz de mi fiber kullanıyorsunuz?

Superonline fiber internet kullandığımız için onların verdiği modemi kullanmam gerektiğini söylediler. Kendim modem alsam dahi kullanamayacağımı belirttiler. Bu konuda pek bilgim yok, kendim modem alsam kullanabilir miyim bilmiyorum. Siz de mi fiber kullanıyorsunuz?
ADSL2+ kullanıyorum. Kablolu bağlanınca gene ping yükselmesi yaşıyor musunuz? Anlık yükselme mi bu yoksa dalgalanma mı?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı