Superonline fiber internete geçiş süreci nasıl işliyor?

uraztigli

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Binamıza fiber kutu takıldı. Türk Telekom'a sorduğumda daha aktif değil dediler ama apartmanda Wi-Fi açınca bir sürü fiber modem ismi görüyorum. Ayrıca binaya Superonline afişi asıldı, orada verilen numarayı aradığımda GPON ile 1000 Mbps'ye kadar çıkarırız denildi ancak güvenemedim ayrıca genel merkez ile değil, sadece bir satış görevlisi ile iletişime geçebildiğim için şüphelendim. 1250 TL'ye kadar cayma bedelini ödeyebileceklerini söylediler.
Binadaki fiber aktif midir? Ayrıca afişte yazan numaraya güvenebilir miyim? Hangi sağlayıcıya geçmeliyim?

Screenshot_2023-05-03-21-58-52-256-edit_com.android.chrome.jpg

Telekom ve Superonline varsa eğer Telekomu bekle Superonline'a bulaşma. Superonline sitesinden alt yapı kontrol et çıkmıyorsa da müşteri hizmetlerini arayarak da bilgi alabilirsin ama tavsiyem S/O kullanmaman.

Ben yıllardır kullanıyorum. En son TTNET zamanında geçtim :D şöyle ki kurulumu yapmadan önce ben aboneliğini iptal edip cayma bedelini ödedim ve ödediğime dair belgeyi de Superonline'e mail attım. Onlar da benden ödediğim cayma bedeline karşılık benden o bedele ait fatura ücretini almadılar. Süreç bu şekilde işledi. Çok memnunum şu an. Yıllardır da sıkıntısız kullanıyorum.

Telekom ve Superonline varsa eğer Telekom'u bekle Superonline'a bulaşma.

Şu an TTNET VDSL kullanıyorum. Fiber gelince paket olarak 100 Mbps geçmeyi düşünüyorum, Telekom 8 Superonline ise 10 upload veriyor. TurkNet de olabilir diye düşündüm ama karar veremedim. Fakat Telekom'dan ayrılmak istiyorum.

Ben yıllardır kullanıyorum. En son TTNET zamanında geçtim :D şöyle ki kurulumu yapmadan önce ben aboneliğini iptal edip cayma bedelini ödedim ve ödediğime dair belgeyi de Superonline'e mail attım. Onlar da benden ödediğim cayma bedeline karşılık benden o bedele ait fatura ücretini almadılar. Süreç bu şekilde işledi. Çok memnunum şu an. Yıllardır da sıkıntısız kullanıyorum.

Gerçekten 1000 Mbps'e kadar çıkarabilirler mi? Ayrıca başvuruyu nasıl yaptınız çünkü abone olmadığım için müşteri hizmetleri ile konuşamıyorum fakat afişte yazan numaraya da güvenemiyorum.

Şu an TTNET VDSL kullanıyorum. Fiber gelince paket olarak 100 Mbps geçmeyi düşünüyorum, Telekom 8 Superonline ise 10 upload veriyor. TurkNet de olabilir diye düşündüm ama karar veremedim. Fakat Telekom'dan ayrılmak istiyorum.
Superonline Fiber kullanıcısıyım 2013 senesinden beri. 2020'ye kadar her şey güzeldi fakat 2020'den sonra internet öyle rezalet hale geldi ki 100 Mbps Fiber paketten ayrılıp 40 Mbps Netspeed Telekom altyapılı VDSL geçtim 2 ay önce. 40 Mbps VDSL ile daha mutluyum. Adı fiber ama kendi fiber değil. Web sitelerine her şeye yavaş giriyor, DNS kullanılamıyor, pingler rezalet. Yurtdışı çıkışları berbat çünkü. Modem değiştirtmiyor çünkü modemine uzaktan erişmek istiyor ve seni kısıtlı arayüze hiçbir şey yapılmayan modeme hapsediyor yani diyeceğim o ki bulaşma bence.

Superonline Fiber kullanıcısıyım 2013 senesinden beri. 2020'ye kadar her şey güzeldi fakat 2020'den sonra internet öyle rezalet hale geldi ki 100 Mbps Fiber paketten ayrılıp 40 Mbps Netspeed Telekom altyapılı VDSL geçtim 2 ay önce. 40 Mbps VDSL ile daha mutluyum. Adı fiber ama kendi fiber değil. Web sitelerine her şeye yavaş giriyor, DNS kullanılamıyor, pingler rezalet. Yurtdışı çıkışları berbat çünkü. Modem değiştirmiyor çünkü modemine uzaktan erişmek istiyor yani diyeceğim o ki bulaşma bence.
İnanın ki dediğiniz hiçbir problemi yaşamadım. Beylikdüzü'nde binaya geldiğinde ilk portu ben aldım. Hala bir sıkıntı yok sadece kere modem değişti bir kere de port değişimi yapıldı. DNS ve VPN ile sürekli şirket bilgisayarından bağlantı sağlıyorum hiç bir sıkıntı yaşamadım.

Neden güvenmediniz veya şüphelendiniz? Ayrıca TT ve Superonline 1Gbps altyapıları farklı olur. Yani altyapıyı kim döşediyse ondan alabilirsiniz o paketi.

Orada hemen gözükmeyebiliyor. Ben de Superonline 1Gbps kullanıyorum yaklaşık 3 haftadır falan fakat hâlâ Göknet'te yok.
1683141535606.png

1683141555076.png

İnanın ki dediğiniz hiçbir problemi yaşamadım. Beylikdüzü'nde binaya geldiğinde ilk portu ben aldım. Hala bir sıkıntı yok sadece kere modem değişti bir kere de port değişimi yapıldı. DNS ve VPN ile sürekli şirket bilgisayarından bağlantı sağlıyorum hiç bir sıkıntı yaşamadım.
DNS nasıl kullanıyorsunuz hiçbir siteye erişim sağlamıyor. Bu sadece benim problemim de değil Google'a Superonline Ping ve DNS yazınca nasıl rezalet oldukları çıkıyor. Örnek olarak İstanbul B.Düzün'de olan arkadaşımdan Adana'da daha iyi pingim var CS ve LoL'de. Mesela CMD açıp tracert 146.66.155.1 yapıp paylaşır mısınız? Bir de port derken anlamadım fiberde port yok çünkü.

DNS nasıl kullanıyorsunuz hiçbir siteye erişim sağlamıyor. Bu sadece benim problemim de değil Google'a Superonline Ping ve DNS yazınca nasıl rezalet oldukları çıkıyor. Örnek olarak İstanbul B.Düzün'de olan arkadaşımdan Adana'da daha iyi pingim var CS ve LoL'de. Mesela CMD açıp tracert 146.66.155.1 yapıp paylaşır mısınız?
Paylaşırken gizlemem gereken bir şey var mı ve 30 adet yapacak sanırım, hepsini bekleyeyim mi? Ben de Beylikdüzü'ndeyim.

Geri
Yukarı