Superonline fiber IPTV donuyor

samoel25

Hectopat
Herkese selam geçen hafta 1 yıllık yeni IPTV üyeliği satın aldım. Ancak Superonline 200 Mbps fiber internetim olmasına rağmen ve Speedtest değerlerim en düşük 70-80 Mbps çıkmasına rağmen tüm kanallar TRT, star gibi kanallar da dahil donuyor. Telefonumdan 4.5 g ile bağlandığımda hiçbir sorun yok yağ gibi akıyor. Ama Superonline Wi-Fi ile de kablolu bağlantı ile de fark etmeksizin 2-3 saniyede bir sürekli donuyor. İnternette biraz araştırdım CGNAT sorunu statik IP alın falan bir şeyler yazıyordu ama tam anlamadım sorun bu olabilir mi ya da IPTV sağlayıcıları yayınları yurt dışından verdiği için bant daraltma gibi mevzular olabilir mi çünkü diğer canlı yayın platformlarında da sorun yok. Twitch, YouTube canlı yayınları falan 1080p 60FPS çok rahatlıkla izliyorum sadece IPTV'de sorun var. Bu arada yayını aldığım program fark etmiyor hem mobil üzerinden IPTV Player uygulamaları, hem PC üzerinden VLC ile, hem de TV üzerinden ssiptv gibi programların hepsini denedim yani sorunun internet sağlayıcımda olduğuna eminim. İnternet testlerimde sorun görünmediği için arıza kaydı falan da açamıyorum bir de yeni taahhüt yaptım çıkamıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
IPTV için 25 Mbit internet çok rahat yeter. Sorun bant daratmadan kaynaklı muhtemelen. VPN'den başka çaresi yok. Kaspersky VPN yıllık 250 TL mi neydi. Diğer VPN'ler 2 yıllık olunca ancak uyguna denk geliyor. Zaten deneme süresi de oluyor. Baktın sorun çözüldü kullanmaya devam edersin. Benim kullandığımda bazı serverlarda IPTV çalışmıyor. Mesela Almanya serverlarında bağlanamıyorum ama Gürcistan Türkiye Azerbaycan falan bağlanıp açıyor. IPTV kullanacaksan el mahkum VPN'e

Yeni konular

Geri
Yukarı