Superonline fiber nasıldır?

Ipares

Hectopat
Makaleler
7
Yer
Izmir
Türk Telekom'a güvendiğim için Yusuf kıraç üzerinden fiber talebi yapmıştım. Daha 2 gün geçti. Müşteri hizmetleri sabah saatlerinde arayıp bilgilendirme yapmıştı. Az önce ilçe genel müdürlüğü aradım ve bana okunan bilgilendirmeyi teknik Amir'e okudum. "Benim anladığım kadarıyla fiber talebiniz reddedilmiş" dedi. Zaten bir altyapı olduğundan bu talep ikinci planda kaldı dedi. Red yemişsiniz ama başvurunuzu almışlar, yani daha süreç devam ediyor ama çok büyük ihtimal Red yediniz.
Bunları dedi. Ben de kalan son şansım olan Superonline Fiber'i deneyeceğim. Superonline fiber altyapısı, bizim binanın 30-40 metre gerisinde.
1-Ben bu Superonline başvurusunu nasıl yaparım?
2-Superonline fiber kullanıcıları internetinden memnun mu?

Modemi berbat ötesi çok ısınıyor internet yavaşlıyor yeni bir kaliteli modem alarak bu sorunu çözebilirsin.
Müşteri hizmetleri çok iyi ilgileniyorlar her sıkıntıyı güzel bir şekilde gideriyorlar ama işte tek sıkıntısı modemi.

Binandan 30-40 metre ötede kablo var diye hemen ek yapıp sana da bir kablo uzatıvermiyorlar malesef o iş öyle olmuyor. O düşünceyle gider başvurursan sonun hayal kırıklığı olur.

Öncelikle Superonline'ın bulunduğun site veya apartmana fiber bağlantı yapmanın kendileri için karlı olacağına kanaat getirip binana fiber getirmeyi uygun görmesi gerek. Sonra o kablonun binana uzatılması için yapılacak kazı ve benzeri çalışmalar için belediye ve benzeri kurumlardan izinler alınması gerek.

Ardından site veya apartman yönetimi ile ile protokol yapılması gerek ki genelde böyle durumlarda yöneticiler operatörlerden bazı güzellikler bekledikleri için yokuş yapıp zora sokabiliyorlar bağlantı işini. Eğer yönetici ile çözülemezse sanırım bina veya sitede ikamet edenlerin çoğunluğunun onayı gerekiyor.

Sen başvurunu yap fakat bugünden yarına çözülmeyecek bir şey olduğunu da bil ona göre mevcut altyapı ne ise onun üzerinden bir abonelik al acelen varsa derim.

Son düzenleme:
Modemi berbat ötesi çok ısınıyor internet yavaşlıyor yeni bir kaliteli modem alarak bu sorunu çözebilirsin.
Müşteri hizmetleri çok iyi ilgileniyorlar her sıkıntıyı güzel bir şekilde gideriyorlar ama işte tek sıkıntısı modemi.
Modemle nasıl bir sıkıntı yaşadınız? Ben hiç öyle bir sorun yaşamadım. WiFi 5.00 GHz bağlantıyı kapatıp kullanmayı deneyebilirsin.

Ağustos 2018'den beri kullanıyorum, Ekim 2018'de bir-iki gün modemden kaynaklı hız sorunu yaşadım. Aradıktan bir gün sonra gelip modemi değiştirdiler. O gün bu gün sıfır sıkıntı, maksimum hızda kullanıyorum. Kopma, ping hiçbir sorun yok çok şükür. Öneririm.

Araştırdınızmı bilmiyorum fakat Kablonet alt yapısı varsa geçmenizi öneririm 84TL 100Mbps sabit sınırsız internet.

Kablonet yok. Türksat Kablonet'e sinirliyim.
Binandan 30-40 metre ötede kablo var diye hemen ek yapıp sana da bir kablo uzatıvermiyorlar maalesef o iş öyle olmuyor. O düşünceyle gider başvurursan sonun hayal kırıklığı olur.

Öncelikle Superonline'ın bulunduğun site veya apartmana fiber bağlantı yapmanın kendileri için karlı olacağına kanaat getirip binana fiber getirmeyi uygun görmesi gerek. Sonra o kablonun binana uzatılması için yapılacak kazı ve benzeri çalışmalar için belediye ve benzeri kurumlardan izinler alınması gerek.

Ardından site veya apartman yönetimi ile ile protokol yapılması gerek ki genelde böyle durumlarda yöneticiler operatörlerden bazı güzellikler bekledikleri için yokuş yapıp zora sokabiliyorlar bağlantı işini. Eğer yönetici ile çözülemezse sanırım bina veya sitede ikamet edenlerin çoğunluğunun onayı gerekiyor.

Sen başvurunu yap fakat bugünden yarına çözülmeyecek bir şey olduğunu da bil ona göre mevcut altyapı ne ise onun üzerinden bir abonelik al acelen varsa derim.

Dostum. İmzamı görüyorsundur umarım.
Tüm süreci biliyorum.
Yönetici 2.derece akrabam. Türk Telekom'a olan fiber başvurusunu da onunla birlikte yaptık. Ama Red yedik.
Binada Turkcell kullanan aboneler zaten var. Ama en fazla kullanıcı toplamış firma Vodafone. Listelersek:
1-Vodafone.
2-Türk Telekom/Turkcell.
3-Diğer.
Ayrıca belediyeden alınacak izinler konusunda, sitemizin önündeki parkın yapım yılını 2017'den 2014'e çektik. Siteye doğalgaz'ı bile biz getirttik. Üstelik taşlık yola beton dökülmesi için 1 ay uğraştık. Adamlar beton değil direkt asfalt yol yaptılar. İzin konusundaki tek sorun, izban hattının altından geçen tek kanalizayon kapak tipli kablo hattı Türk Telekom'un. Zaten Superonline'ın Vodafone ile anlaşması var. Altyapı geldiğinde büyük kar ederler. Vodafone adsl/vdsl kullananlar fibere geçince parayı kırarlar. Aynı zamanda bizim sitenin kamera sistemini yapan firma barış iletişim. Onlar da Superonline ile anlaşmalı.

Şimdiki durumu anlattım. Tekrardan görüşünü almak isterim.
Asıl isteğim TürkNet fiber gelmesi. Gigabit fiber. Adamlar 1000MBPS download, 200Mbps upload veriyor. 280TL civarı bir şey. Hayatımda gördüğüm en iyi şey. Ama İzmir'de olduğum için TürkNet fiber bulunmuyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı