Superonline fiber yeni bağlantıda yüksek ping normal mi?

thErenSK0

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Merhabalar, Superonline 100Mbps fiber paket satın aldım. Yaklaşık 1 saat oldu kurulalı, pingim Türk Telekom'daki ADSL değerleri ile neredeyse birebir aynı. İkisinde de Valorant İstanbul sunucusuna 27-29 ping alıyorum. Tabii fiber daha stabil ama bu durum beni hayal kırıklığına uğrattı. Daha düşük olması gerekmiyor muydu? Yeni bağlandığından dolayı mı yüksek acaba diye düşünüyorum ama böyle bir şeyin olacağına pek ihtimal veremiyorum.
Konum; Kayseri talas anayurt, bu civarda oturup Turkcell kullanan (Turkcell olmasa da da olur, diğer firmalar ile kıyaslayacağım.) Varsa ping değerlerini benimle paylaşabilir mi? Çok üzüldüm şu anda.

Son düzenleme:

Evet kablolu bağlantı.

Ping fena değil. Hayal kırıklığı olacak bir şey olarak görmüyorum zira Kayseri'de oturuyorsunuz. Bu da demek oluyor ki uzaksınız zaten.

Ne bileyim ADSL ile aynı değerleri almak üzdü beni açıkçası, ben 15-18ms falan olur diye düşünüyordum. TR serverlerinde her türlü oynanıyor zaten ama önemli olan Frankfurt serveriydi, muhtemelen 60ms falan olacak, o dert oluyor biraz.

Evet kablolu bağlantı.

Ne bileyim ADSL ile aynı değerleri almak üzdü beni açıkçası, ben 15-18ms falan olur diye düşünüyordum. TR serverlerinde her türlü oynanıyor zaten ama önemli olan Frankfurt serveriydi, muhtemelen 60ms falan olacak, o dert oluyor biraz.
Valorant'ta 60ms ile oynayamıyor musunuz hocam? Gayet güzel bir şekilde oynanıyordu.

Valorant'ta 60ms ile oynayamıyor musunuz hocam? Gayet güzel bir şekilde oynanıyordu.

Oynayabiliyorum elbette, ancak fiber altyapıda ne bileyim insan ADSL'den bir fark olmasını bekliyor. Ben ADSL kullanırken de aynı pingleri alıyordum. Sırf pingim daha da düşsün diye fiber geçmek istedim zaten.

Geri
Yukarı