Superonline FTTH vs Türk Telekom FTTB fiber

Bu adamlar ısrarla Superonline FTTB kullandırmaya itiyor beni. En sonunda 200 Mbps'lik tarifeye geçeceğim parası neyse verip.
Bölgende Superonline iyi ise geç direkt. Bende böyle altyapı seçenekleri olsa Telekom'u bugün iptal ederdim. Villa diye getirmeyen Superonline.

Benim bölgemde Almanya'ya 35 ms ping veriyor. Altyapısı olsa direkt 200 Mbps'ye geçiş yaparım.

O routerın kendine hayrı yok. Bana o modemden verdiler 10 dakika sonra kendi cihazımı taktım. Arıza kaydı açtığımda onların modemini kullanmadığım için sorumluluk bana ait oluyormuş. Yok ya 5 para etmez modem verip zaten berbat interneti daha da berbat etmemizi istiyorlar bir de.
Hocam ASUS router varsa eğer MAC kopyası yaparsan seve seve ilgileniyorlar.

7 senedir Superonline FTTH kullanıyorum tek sorunum CGN IP. Ha bir de modem ve ONT cihaz kısıtlaması var. Fiber şifreni hiçbir şekilde vermiyorlar.
CGN den çıkmanın yolu hiç yok mu? Şanslı mı olmak gerekiyor ?
Bölgende Superonline iyi ise geç direkt. Bende böyle altyapı seçenekleri olsa Telekom'u bugün iptal ederdim. Villa diye getirmeyen Superonline.

Benim bölgemde Almanya'ya 35 ms ping veriyor. Altyapısı olsa direkt 200 Mbps'ye geçiş yaparım.
Superonline FTTH da yurtdışı serverlı online oyunlarda 25-30ms olma doğruluğu var mı? Bilgi veya duyumunuz var mı?
Türk Telekom Fiber de 40ms den aşağı değil sanırım.

CGN den çıkmanın yolu hiç yok mu? Şanslı mı olmak gerekiyor ?
CGNat'dan çıkman için statik ip hizmeti alman lazım.
Superonline FTTH da yurtdışı serverlı online oyunlarda 25-30ms olma doğruluğu var mı? Bilgi veya duyumunuz var mı?
Türk Telekom Fiber de 40ms den aşağı değil sanırım.
Bulunduğunuz konuma bağlı. İstanbulda falan değilseniz bir tık yüksek olur ama yine o kadar yüksek olmaz.

Cgnden çıkmanın yolu hiç yok mu? Şanslı mı olmak gerekiyor?

Superonline FTTH da yurt dışı serverlı Online oyunlarda 25-30ms olma doğruluğu var mı? Bilgi veya duyumunuz var mı?
Türk Telekom fiber de 40msden aşağı değil sanırım.

Türk Telekom en düşük pingi 25 yurt dışına ama Viyana'ya. Ben en düşük Frankfurt'a 30 ms gördüm. Ama nadiren oluyor çok ama çok nadir.
Cgnden çıkmanın yolu hiç yok mu? Şanslı mı olmak gerekiyor?
Şanslıysan gelmeyebilir fakat gelirse ekstra ücret ile çıkış yapıyorsun. Statik IP satın alman gerekiyor Turkcell'den.

CGNat'dan çıkman için statik ip hizmeti alman lazım.

Bulunduğunuz konuma bağlı. İstanbulda falan değilseniz bir tık yüksek olur ama yine o kadar yüksek olmaz.
Ankara nın da çok kötü değildir sanırım.
Türk Telekom en düşük pingi 25 yurt dışına ama Viyana'ya. Ben en düşük Frankfurt'a 30 ms gördüm. Ama nadiren oluyor çok ama çok nadir.

Şanslıysan gelmeyebilir fakat gelirse ekstra ücret ile çıkış yapıyorsun. Statik IP satın alman gerekiyor Turkcell'den.
Şanslı olmak Superonline için zor olmalı. :)

Geri
Yukarı