Superonline GPON mu yoksa Kablonet koaksiyel mi?

canerizm01

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Elektronik Ev Aletleri
Sorunun az çok cevabını biliyorum aslında ama yine de sizlere danışmak istedim. Bulunduğum bina da Superonline,Türk Telekom, Kablonet 3 firmanında fiber hizmeti bulunmakta.

Şuanda mevcutta Superonline müşterisiyim ilk başlarda allah var çok memnundum. TV ile beraber kullandığım halde gayet iyiydi ama bu son zamanlarda canımdan bezdirdi. İnternette anlaştığım hızın yarısı kadar hizmet almam (sürekli oluyor) vs vs arıza kaydı oluşturuyorum sorun yine aynı değişmiyor en son eve kadar gelen gpon kabloyu bile değiştirdiler yine ona rağmen birşey farketmedi.

Şimdi sözleşme bitiyor, yukarıda saydığım 3 firmanında tarifelerine bakıyorum. Kablonet diğerlerine kıyasla bir tık daha pahalı olsada kafama yatıyor fakat performansı nasıl olur kafamı karıştıyor.

Binanın aşağısına kadar fiber panosu koymuşlar aşağıdan çatıya kadar da koaksiyel kablo çekmişler. Performans durumu nasıl olur acaba gponun daha iyi olduğunu biliyorum fakat superonline da durum ortadayken de denemekte fayda var diye düşünüyorum.

TT de 4 sene önce komşumda vardı ondan az çok bilidğim kadarıyla aşağıya kadar fiber sonrasında cat 6 ile daireye geliyordu. Ve internetinden şikayetçiydi o yüzden ona hiç bakmıyorum.

Siz benim yerimde olsaydınız ne yapardınız keşke şu kablonet binaya kadar GPON versede hiç tereddüt etmesem.

Dosya Ekleri

• IMG_0790.jpeg
    IMG_0790.jpeg
    195,9 KB · Görüntüleme: 45
  • IMG_0792.jpeg
    IMG_0792.jpeg
    194,9 KB · Görüntüleme: 47
  • IMG_0793.jpeg
    IMG_0793.jpeg
    176 KB · Görüntüleme: 42
  • IMG_0795.jpeg
    IMG_0795.jpeg