Superonline GPON - şahsi modem kullanımının engellenmesi

yetiskin

Decapat
Daha fazla  
Selam.

Superonline (1000 MB) kullanıcısıyım. GPON altyapıya sahibim.

Belli bir sebepten modem değiştirmem gerekli. Ancak şahsi bir modem alıp taktığımda internet alamıyorum.

Firmaların bu şekilde şahsi modem kullanımını engellediklerini biliyorum ancak bir çözümü olduğundan da eminim.

Mac bloklaması mıdır, başka bir şey midir bilemiyorum. Bunun bir bypass yöntemi var mıdır?

İyi sosyaller.

Selam.

Belli bir sebepten modem değiştirmem gerekli. Ancak şahsi bir modem alıp taktığımda internet alamıyorum.

Firmaların bu şekilde şahsi modem kullanımını engellediklerini biliyorum ancak bir çözümü olduğundan da eminim.

Mac bloklaması mıdır, başka bir şey midir bilemiyorum. Bunun bir bypass yöntemi var mıdır?

İyi sosyaller.
Destekleyen bir Router'da MAC Adresi maskelemesi yapacaksınız. Eski modeminizin MAC adresini yazıp kullanabilirsiniz.

Superonline tarafından verilen modemin MAC adresini yeni aldığınız modemin MAC klonlama özelliği varsa oraya yazarak internet çıkışı alabilirsiniz.

Selam.

İyi sosyaller.

Bende SOL Fiber kullanıyorum. Çok kötü bir modem getirdiler taktılar. İçinde dahili GPON var.
Ben internetten 2. el bir harici bir GPON aldım. Başka bir kaynakta yer alan tarifler ve tavsiyeler doğrultusunda evde Openwrt kurulabilen bir router vardı ona MAC klonlaması yaptım. O şekilde kullanabiliyorum.

Bahsedilen duruma çözüm var ama Superonline nın her şeyi sorun. Düşmanıma bile önermiyorum tartışmasız.

Kullanıcı bilgileri ile kullanıyorum mac adresi vs değiştirmeye gerek yok ama sizde durum ne olur bilmiyorum.

Ürün olarak keenetic öneririm.

1895D47E-99CD-4B6E-AE33-D7EA8EAC8976.jpeg093A7744-A863-4CE7-9486-ABBF6253B34C.jpeg6353371A-9466-4DD2-BAFC-2CDFF89AD275.jpeg2E90E597-91BF-4461-9167-DF1BC2F8FDFB.jpeg

Son düzenleme:
Gpon olduğuna göre router vardır.

Mevcut routerdan kullanıcı adı ve şifreyi elde edip yeni routera yazdınız mı?

Mevcuttaki router modeli nedir, yeni kullanmak istediğiniz model nedir?

Sadece kulanıcı adı şifre yazarak sol gpon router değişikliği yaparak kullanıyorum.

Açıkçası MAC adresini değiştirmem gerektiği için farklı modeme geçmek istiyorum. @temmuzz hocamın dediği gibi modemi bridge moduna alıp router bağladığımı ve internete eriştiğini düşünelim. PC modemin MAC'ini mi görür yoksa routerin mi?

Gpon olduğuna göre router vardır.

Mevcut routerdan kullanıcı adı ve şifreyi elde edip yeni routera yazdınız mı?

Mevcuttaki router modeli nedir, yeni kullanmak istediğiniz model nedir?

Sadece kulanıcı adı şifre yazarak sol gpon router değişikliği yaparak kullanıyorum.
SOnline ID ve PW bilgilerini vermiyor.

Profil şifrenizi mi bulamıyorsunuz? Eğer öyleyse bu rehberle bulmuştum ben.

Ayrıca rehberde Superonline yazıyor ama muhtemelen bütün firmalarda kullanabilirsiniz.

Profil şifrenizi mi bulamıyorsunuz? Eğer öyleyse bu rehberle bulmuştum ben.

Ayrıca rehberde Superonline yazıyor ama muhtemelen bütün firmalarda kullanabilirsiniz.

Eve geçtiğimde bu yönteme bakacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı