Superonline hız yükseltmemize rağmen ping yüksek

xpan123

Hectopat
Daha fazla  
Son 1 yıldır bir ping sorunum var, 2 kere servisi aradım, paket, Wireless, modem, anakart değiştirdim ve modemi bilgisayarın yanına kadar aldım, ama şu pingden kurtulamıyorum kafayı yiyicem artık, internet bazen 2 saat içinde GTA indiriyor, çoğu zaman ise 1 tane sayfayı yarım saatte açamıyor, sinyal asla Full değil, sürekli 4/2 ya da 4/3 alıyorum. Netspeed açıyorum, internet yok diyor, yeniden dene diyorum, bu sefer download vs. alıyor, upload alamıyor şaka gibi. Önceki paket 100 MB'ıdı şimdi yeni paketle 250 yaptım internet daha kötü.

resim_2023-10-28_135910823.png

resim_2023-10-28_135934684.png

resim_2023-10-28_140123914.png

resim_2023-10-28_140218037.png

Son düzenleme:
Hocam indirme hızınız mı düşük, ping mi var? Pingin indirme hızının az veya çok olmasıyla orantısı yok. Çünkü GTA'yı 2 saate indirmeniz indirme hızının düşük olmasıyla alakalı. Fakat o 2 saat normal de olabilir.

Altyapınız kaç mbps destekliyor? Mevcut altyapı sorgu siteleri sadece TT altyapısını gösterdiği için internetteki altyapı sorgulamalarından bir sonuca varamazsınız. 250 Mbps paket almışsınız sanırım, binanızda fiber kutusu var mı?

Hocam indirme hızınız mı düşük, ping mi var? Pingin indirme hızının az veya çok olmasıyla orantısı yok. Çünkü GTA'yı 2 saate indirmeniz indirme hızının düşük olmasıyla alakalı. Fakat o 2 saat normal de olabilir.

Altyapınız kaç Mbps destekliyor? Mevcut altyapı sorgu siteleri sadece TT altyapısını gösterdiği için internetteki altyapı sorgulamalarından bir sonuca varamazsınız. 250 Mbps paket almışsınız sanırım, binanızda fiber kutusu var mı?

Altyapı 300'e kadar destekliyor, fiber kutusu yok, sorunum çoğunlukla ping ama sürekli anlık internet düşüşü oluyor.

Altyapı 300'e kadar destekliyor, fiber kutusu yok, sorunum çoğunlukla ping ama sürekli anlık internet düşüşü oluyor.
Hocam altyapı nasıl 300'e kadar destekliyor? Attığınız hız testleri 50Mbps'i geçmiyor. Aşağıdaki iki siteden test yapar mısınız? İkincisi biraz sürer, sonuç skoru çıkana kadar bekleyin. Belli ki fiber altyapıya sahip değilsiniz.

Hat değerlerinden anlasaydım o kısım için de yardımcı olurdum.

@Dejuf hocam rahatsız ediyorum. Bunu ben de anlamadım. Tahminimce VDSL2'den bir şeyleri zorlamaya çalışmışlar.

Hocam altyapı nasıl 300'e kadar destekliyor? Attığınız hız testleri 50Mbps'i geçmiyor. Aşağıdaki iki siteden test yapar mısınız? İkincisi biraz sürer, sonuç skoru çıkana kadar bekleyin. Belli ki fiber altyapıya sahip değilsiniz.

Hat değerlerinden anlasaydım o kısım için de yardımcı olurdum.

@Dejuf hocam rahatsız ediyorum. Bunu ben de anlamadım. Tahminimce VDSL2'den bir şeyleri zorlamaya çalışmışlar.
çokta şaşırma bence 50mbps için

Dosya Ekleri

• resim_2023-10-28_143925620.png
    resim_2023-10-28_143925620.png
    33,8 KB · Görüntüleme: 19
  • resim_2023-10-28_144257338.png
    resim_2023-10-28_144257338.png
    296,6 KB · Görüntüleme: 23
Evde şu an birisi indirme mi yapıyor? 5Mbps ne hocam? 😃 Kalan 245 nerede? Yoksa aynı anda mı yaptınız?

İkinci testin sonucu oldukça kötü. Şu videoya bir bakın, ikinci sorunu bununla halletmeye çalışın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çok da şaşırma bence 50mbps için.
50Mbps için şaşırmadım. 300Mbps destekleyip de fiber olmayan bir altyapı kullanıyorsunuz ve sonuçlar da berbat.

Evde şu an birisi indirme mi yapıyor? 5Mbps ne hocam? 😃 Kalan 245 nerede? Yoksa aynı anda mı yaptınız?

İkinci testin sonucu oldukça kötü. Şu videoya bir bakın, ikinci sorunu bununla halletmeye çalışın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

50Mbps için şaşırmadım. 300Mbps destekleyip de fiber olmayan bir altyapı kullanıyorsunuz ve sonuçlar da berbat.
evde kimse yok, ev arkadaşım ile yaşıyorum o da şuan evde değil

Hocam beni etiketlemişsiniz de inanın ben de konu sahibi arkadaşımızın anlattıklarından bir şey anlamadım. Altyapı 300'e kadar destekliyormuş falan 300'lük altyapı diye bir şey yok ki. Muhtemelen modemin kutusunda falan 300 Mbps ibaresi gördüyse ondan öyle diyor da olabilir. VDSL modemlerin üzerinde 300 yazar.
Özetle konudan ve konu sahibi arkadaşımızın anlattıklarından ben de bir şey anlamadım. Dolayısıyla yardımcı olamıyorum maalesef.

Geri
Yukarı