Superonline İnternet hız dengesizliği

Safakinc

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar. Superonline'ın VDSL hizmetinden faydanalıyorum. Birkaç haftadır internetimde problem yaşıyorum. Şöyleki; YouTube'da videoları 4K seçeneğinde donmadan izleyebiliyorken web sayfaları dahil açılışlar çok fazla yavaş. Hız testi yapıyorum 4.5 Mbps çıkıyor fakat paketim 35 Mbps VDSL aboneliği tanımlı. Şikayet kaydı oluşturdum ama dönüş halen yok. Apartman kutusundan modeme kadar çıkan kabloyu değiştirdim CAT6 kullanıyorum. Hat değerlerim sizce nasıl? Superonline sürekli TT'ye atıyor, onlarda inceledik problem yok diyor. Sorunun kaynağı ne olabilir?

Dosya Ekleri

• dsl.jpg
    dsl.jpg
    42,5 KB · Görüntüleme: 26
Son düzenleyen: Moderatör:
Vallahi biz de aynı sorundan muzdaripiz...
Genellikle ethernet bağlantısından değilde wifi da hız olarak bazen çok düşüyor. Arayınca hallediyolar ancak 1 saat sonra yeniden eski haline dönüyor.

Değerlerde sıkıntı görünmüyor. Hız testi ekran görüntüsünü de paylaşır mısınız?
Youtube'da 4k sorunsuz izliyorum, twitch'de 360p neredeyse imkansız. Speedtest herşey normal diyor, Fast.com herşey berbat.
Hocam bende Superonline 25'lik fiber paketi var evdekal hediyesi ile 50 oldu fiyat değişmeden ne kopma ne kesilme olmadı yavaşta değil. Bölgeden bölgeye değişebilir
Olabilir. Adana'dayım bende, güya merkezdeyim ama bulunduğum yerde fiber yok. Nimetlerinden yararlanamıyorum :)

Dosya Ekleri

• 4k.jpg
    4k.jpg
    79,2 KB · Görüntüleme: 24
  • 360p.jpg
    360p.jpg
    143,3 KB · Görüntüleme: 24
  • Fas.jpg
    Fas.jpg
    61 KB · Görüntüleme: 24
  • speed.jpg
    speed.jpg
    55,1 KB · Görüntüleme: 26
Speedtest sonuçları gayet iyi. Twitch'te yaşadığınız soruna gelirse, Twitch'in serverları ile alakalı sorun, sizle değil. Son günlerde Türkiye için ayırdığı serverlarda sıkıntı var.

Uyarı! Bu konu 4 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı