Superonline internet hızı çok yavaş

Daha fazla  
Superonline kullanıyorum sürekli gidiyorduk şikayet falan oluşturdum, kabloda sıkıntı varmış, yeni kablo çektirmek zorunda kaldım. Çektirmeden önce de tam hız alamıyordum, 8-9 MB arası alıyordum, şu an maksimum 3 alıyorum. Bunu çözmenin yolu var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çektiğiniz kablo bakır kablo anladığım kadarıyla fiber kullanmıyorsunuz, kablonun iyisi şudur, yağlı yeraltı kablosu 2'lik 4'lük şeklinde 2'lik bakır kabloda kullandığınız devre arızalanırsa yedek devresi mevcut 4'lük kabloda ise 3 yedek devre var, yağlı kablo olduğundan dolayı 10 sene aynı kabloyu kullansanız ilk günkü performansı verir elektrikçilerde vardır, birinci aşama bu çektiğiniz kablo bundan değil normal kablo ve sağlam olduğundan eminseniz sizde problem olmadığına eminseniz dış şebekeyi kontrol ettirin ekiplere ve durumu izah edin iç tesisat kablomu yenilememe rağmen eskisinden de düşük performans alıyorum diye.

Hocam; ADSL mi yoksa VDSL mi kullanıyorsunuz bunu kontrol edin. Eğer modeminiz VDSL desteklemiyorsa modem değiştirmeniz gerekebilir, size ADSL sağlıyor olabilirler.

ADSL modemde VDSL hat çalışmaz.
Evet olayda o, fakat VDSL ve ADSL destekli modeme ADSL sağlıyor olabilirler veya kullanıcı farkında olmadan ADSL modemi olmasına rağmen VDSL/ADSL destekli yüksek hızlı paket almış olabilir. Bu yüzden kontrol etmesi gerek, VDSL desteği yoksa modemin modem değiştirmesi lazım.

Çektiğiniz kablo bakır kablo anladığım kadarıyla fiber kullanmıyorsunuz, kablonun iyisi şudur, yağlı yeraltı kablosu 2'lik 4'lük şeklinde 2'lik bakır kabloda kullandığınız devre arızalanırsa yedek devresi mevcut 4'lük kabloda ise 3 yedek devre var, yağlı kablo olduğundan dolayı 10 sene aynı kabloyu kullansanız ilk günkü performansı verir elektrikçilerde vardır, birinci aşama bu çektiğiniz kablo bundan değil normal kablo ve sağlam olduğundan eminseniz sizde problem olmadığına eminseniz dış şebekeyi kontrol ettirin ekiplere ve durumu izah edin iç tesisat kablomu yenilememe rağmen eskisinden de düşük performans alıyorum diye.

Başvurdum bina içi sıkıntı var elektrikçiye başvurun dediler başka bir şey demediler

Başvurdum bina içi sıkıntı var elektrikçiye başvurun dediler başka bir şey demediler

Tamam bina içi sıkıntı var ise siz kablonuzu değiştirdiyseniz eğer dedikleri yere kadar mesuliyet sizden çıkmış olur. Oturduğunuz yerde altyapınız Kaç MB destekliyor ekiplere sorun sizin kablo çektiğiniz yere kadar 16 MB ADSL sondur 16 destekliyorsa evde de 16 almanız lazım kablo yenilemişsiniz çünkü, VDSL hatta geçmeyin ADSL işinizi görüyorsa ve belki de VDSL'e geçince VDSL desteklemeyebilir altyapınız bunları ekibe sorun ve ekip isteyin tekrardan kablo çektiğinizi söyleyin hızınızda artış yok azalma var burada atlanılan bir olay olduğu açık, size gösterdikleri yerden itibaren modeme kadar sıfır kablo çektiyseniz düzelmesi gerekir.

Tamam bina içi sıkıntı var ise siz kablonuzu değiştirdiyseniz eğer dedikleri yere kadar mesuliyet sizden çıkmış olur. Oturduğunuz yerde altyapınız Kaç MB destekliyor ekiplere sorun sizin kablo çektiğiniz yere kadar 16 MB ADSL sondur 16 destekliyorsa evde de 16 almanız lazım kablo yenilemişsiniz çünkü, VDSL hatta geçmeyin ADSL işinizi görüyorsa ve belki de VDSL'e geçince VDSL desteklemeyebilir altyapınız bunları ekibe sorun ve ekip isteyin tekrardan kablo çektiğinizi söyleyin hızınızds artış yok azalma var burada atlanılan bir olay olduğu açık, size gösterdikleri yerden itibaren modemr kadar sıfır kablo çektiyseniz düzelmesi gerekir.

Birkaç kere ekip istedik hepsinde mesaj yoluyla döndüler ayrı yeten ekip göndermediler hiçbir şekilde

Yeni konular

Geri
Yukarı