Superonline internet hızı değişken

PaulBey

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, biz 3 gün önce Türk Telekom'dan Turkcell Superonline'a geçtik. Turkcell'e geçtiğimden son derece memnunum, internetimde hiç düşüklük yaşamadım yaptığım testlerde. Ama bazen hız testi yaparken değişik sonuçlar ile karşılaşabiliyorum. Genelde hız testimde, download 90-100 arası / upload 4-9 arası çıkıyor. Ama bazen de 900, 800, hatta 300Mbps download gibi sonuçları da görmüştüm. Bunun nedeni tam olarak nedir yani neden sabit değil, sadece 100 veya 800 de kalsa gibi olmaz mı 😅
Ek olarak da CAT5 veya CAT6 gibi güçlü Ethernet kabloları kullansam hız daha yüksek ve sabit kalır mı? Teşekkürler.

1628772952750.png

1628773053284.png

İnternet hızınızda çok değişiklik olmaz ama kendi iç ağınızdaki hızınız artar.

Hocam Single ayarını bulamadım ben Speedtest programını kullanıyorum internet sitesinden yapmıyorum hızı. Programda da öyle bir ayar var mıdır?

Programda baktım yok sadece web kısmında var neden webden test edemiyorsunuz?

Programı kullana kullana alışkanlık olmuş, teşekkürler bir de Web'den bakayım.
@Zettabyte Web kısmından sonuçlar böyle;

1628778548759.png

Peki neden dün yaptığım testte 900, 800, 300 gibi sonuçlar çıktı? (3-4 kere yaptım, 100 değerinden daha büyük sayılarda Download hızı vardı)
Kafamda soru işareti var acaba internet hızım 1gbit mi yoksa 100Mbps mi diye? Her ikisini de gördüm, biraz kafam karıştı doğrusu.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı