İnternet hızı değerleri çok değişken

@Despotik Monarşi Elektrikçi geldi ve daireye gelen kabloya göz attı. Kablonun alüminyum olduğunu hızda düşmeler olduğunu söyledi. Sizce doğru mu söylüyor?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20221003-170616_Camera.jpg
    Screenshot_20221003-170616_Camera.jpg
    82,7 KB · Görüntüleme: 27
Bu Kategori-6(CAT6) 24AWG bir kablo bunun içinde alüminyum olmaz sadece bakır olur. Bu kabloya ek varsa yada bir yerden birleşiyorsa o kısım yada o kısımdan sonrası sıkıntılı demektir. Mesela kendi daireme yeni kablo çekerken 1. ek kısma 12MBPS 2. ek kısma ise 6MBPS geldiğini görmüştüm.

Bu Kategori-6(CAT6) 24AWG bir kablo bunun içinde alüminyum olmaz sadece bakır olur. Bu kabloya ek varsa yada bir yerden birleşiyorsa o kısım yada o kısımdan sonrası sıkıntılı demektir. Mesela kendi daireme yeni kablo çekerken 1. ek kısma 12MBPS 2. ek kısma ise 6MBPS geldiğini görmüştüm.
Yeni kablo çektirdik. Değerler bu şekilde. Nasıl sizce? 90 gelen hızın tamamını yine alamıyorum. Yine 24AWG.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    25 KB · Görüntüleme: 18
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    80,7 KB · Görüntüleme: 17
SNR Marjı indirme tarafında sınırda. Gelen sinyal 83 Mbps civarı kopma olmaması için 80 olarak sabitlenmiş. Kabloda herhangi bir ek vs. var mı? Yoksa eğer DSLAM engeline takılıyorsunuz galiba.

Yeni konular

Geri
Yukarı