İnternet hızı değişken

A.arif06

Centipat
Merhabalar arkadaşlar. Telefonda aldığım ortalama hız ektedir. Ancak laptopta torrent dosya indirirken ortalama 50-60 Mbps alıyorum. Kabloluya geçiyorum 70-80 alıyorum. Neden sabit 100 alamıyorum? Testte bu değerlere çıkıyorken normalde neden hiç göremiyorum? Bilgilerinize benimle paylaşırsanız sevinirim. Teşekkürler şimdiden.

Screenshot_2020-11-16-00-52-33-646_com.android.chrome.jpg

Sadece Torrent'den bahsediyorsan indirdiğin yerin serverları kötü olabilir. Eğer genel olarak ise ben de son 1 haftadır düşüş yaşıyorum.

Ayrıca testi buradan yaparsanız daha iyi olur, sizin yaptığınız site tam doğru sonuçlar vermiyor.

Wifi bağlantısı ile aldığın hızın daha az olması gayet normal.Hava içinde yayılarak sana ulaşan wifi sinyalleri ev içinde çarptığı görünür duvar ve ya benzeri demir eşyalara ve ya göremeyeceğin elektromanyetik alanlara (Telefon sinyalleri,elektrik akışı olan kablolar vs.) maruz kalarak wifi sinyallerini, dolaylı olarak internet hızını düşürmektedir.Ayrıca kablolu bağlantıda ise aynı şekilde göremeyeceğin elektromanyetik alanlar sebebi ile kablolu bağlantıda da aynı durumdan muzdaripiz.Bunu minimize etmek için cat5 kablonu cat6 veya cat7 ile değiştirirsen daha iyi verim alabilirsin tabii ki de internet paketinin sınırları çerçevesinde.

Yeni konular

Geri
Yukarı