Çözüldü Superonline kablosu varken TurkNet dışarıdan tekrar kablo çeker mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

atkn1337

Centipat
Daha fazla  
Superonline'dan TurkNet'e geçiş yapıyorum. Dışarıdan kablo çekilir mi? Şu anda Superonline'nın modemin olduğu yere çektiği kablo zaten var.

Çözüm
Aynı fiber kabloyu söküp kendi kutularına takıyorlar. Kullanabilirler sorun olmaz. Benim için öyle oldu.
DSL hat kullanıyorsanız ve yeni bir sağlayıcıda yeni kablo istiyorsanız kurulum ücretinden harici olarak metre başı fiyat istiyorlar.
TurkNet eskiden 2 telli kabloyu 10 veya 15 metreye kadar ücretsiz çekiyordu. Artık CAT5 kabloyu ücretli bir şekilde çekiyorlar.
İlk defa kablo çektirenlerede ekstra ücret yansıyordu galiba tam hatırlamıyorum.
Ben TurkNet'e geçerken eskiyen kabloyu değiştirmelerini istediğimde benden CAT5 kötü kablo için metre başına 13 TL istediler. Sitenizde 15 metreye kadar bedava yazıyor dediğimde ise bölge müdürünü arayıp telefonu bana verdi. Telefonda konuştuğum kişi 15 metre ücretsiz olan kablonun eski tip.

1_org_zoom.jpg

Böyle bir telefon kablosu olduğunu söyledi. "bundan artık çekmiyoruz, bağlantı problemleri ve kopmalar meydana geliyor" diye de ekleme yaptı.

Son düzenleme:
Superonline'dan TurkNet'e geçiş yapıyorum. Dışarıdan kablo çekilir mi? Şu anda Superonline'nın modemin olduğu yere çektiği kablo zaten var.
Merhaba, yerleşik operatör altyapısını kullanıyorsanız geçiş yapmanız durumunda da aynı kablo üzerinden hizmet alacaksınız. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz 🌸

Yeni konular

Geri
Yukarı