Superonline modem portu nasıl 1000 Mbps yapılır?

thErenSK0

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, mobilde kablosuz olarak 196mbqs alabiliyorken PC'de kablolu şekilde Max 94.5 gördüm. Neden böyle diye araştırırken şöyle bir şey fark ettim, TV+'ın bağlı olduğu port 1000 Mbps ancak PC C'nin bağlı olduğu port 100mbqs, kabloların yerlerini değiştirdim fark eden bir şey olmadı;

1637367214423.png

Kabloyu hangi porta takarsam takayım o port otomatik olarak 100 Mbps oluyor, TV+'n takılı olduğu portta aynı şekilde otomatik olarak 1000 Mbps oluyor. Ben ikisinin de 1000 Mbps olmasını istiyorum ne yapmam gerekiyor?
Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bağladığınız cihazın ve kablonun da 1000 Mbps desteklemesi gerek.

Modeminiz nedir? Her port 1000 Mbps destekli olmayabilir, marka ve model belirtirseniz ona bakarak başlayalım. Ayrıca ethernet kontrolcünüzün ayarları değişmiş olabilir. Aygıt Yöneticisi üzerinden ethernet hız ayarını otomatik olarak seçin.

Örnek;

ethernet hız ayarı.png

Modeminiz nedir? Her port 1000 Mbps destekli olmayabilir, marka ve model belirtirseniz ona bakarak başlayalım. Ayrıca Ethernet kontrolcünüzün ayarları değişmiş olabilir. Aygıt Yöneticisi üzerinden Ethernet hız ayarını otomatik olarak seçin.

Örnek;

Eki Görüntüle 1223482

Modemimin modeli LG8245x6-20 (HG8245x6 ile aynı sadece ont dahil değil.)
Gösterdiğiniz ayar otomatikteydi kendim 1 Gbps yaptım.

1637624173452.png

TV+ 1000 Mbps aldığına göre o port 1 Gbps destekliyordur muhtemelen, kablomu o porta taktığımda değişen bir şey olmuyor.

1000 Mbps olunca ne oluyor? 100'den fazla vermiyor ki hiçbir altyapı.

Parayı basarsan 10Gbps'e kadar yolu var Superonline'da, gerçi kişisel olarak max 1 Gbps veriyorlar sanırım. TurkNet'i hiç söylemiyorum bile.
Her neyse benim amacım başka, hem şu anda tam verim alamıyorum hem de kablosuz dosya aktarımı yaparken bilgisayardaki bu kısıtlama yüzünden hızım kısıtlanıyor açıkçası. Bu benim için çok da önemli değil ancak dediğim gibi tam verim alamıyorum.

Modemimin modeli LG8245x6-20 (HG8245x6 ile aynı sadece ont dahil değil.)
Gösterdiğiniz ayar otomatikteydi kendim 1 Gbps yaptım.
Değişen bir şey oldu mu? Ayrıca Mbqs ve Gbqs değil Mbps ve Gbps.

1000 Mbps olunca ne oluyor? 100'den fazla vermiyor ki hiçbir altyapı.
İnternet hızı değil buradaki durum. Yerel ağ hızı düşük çıkıyor. Ağ içinde medya - dosya aktarımını limitler.

Anakart marka ve modelini yazar mısınız?

Geri
Yukarı