Superonline Nperf dalgalı hız

Takeshi Kovacs

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Adana
Arkadaşlar ne diyorsunuz bu işe? Sizde nasıl? Ben 100 Mbps kullanıyorum. Ekip geldi, FTTB Switch cihazından eve gelen kablo değişti, modem değişti ama sorun hala devam ediyor. Teknik eleman geldi, network ekibiyle istişare yaptılar. Normal diyorlar. Ortalama hız normalse gerisi önemli değilmiş. Komik gerçekten.

Frankfurt sunucusu:

Nperf.gif

Türknet Sunucusu:
nperf türknet.gif

Son düzenleme:
Arkadaşlar ne diyorsunuz bu işe? Sizde nasıl? Ben 100 Mbps kullanıyorum. Ekip geldi, FTTB Switch cihazından eve gelen kablo değişti, modem değişti ama sorun hala devam ediyor. Teknik eleman geldi, network ekibiyle istişare yaptılar. Normal diyorlar. Ortalama hız normalse gerisi önemli değilmiş. Komik gerçekten.

Eki Görüntüle 1261265
Uyanıklık yapmaya çalışıyor olabilirler.

Rica etsem sorun Steam gibi dosya indirme olanaklı platformlarda da dener misin?
Eğer oralarda yoksa bu sorun mantıklı bir açıklamam var.

Speedtestlerde arada sırada böyle tofaşçı gibi aragaz verebiliyor. Dosya indirmesi yaparken de durum ayın şekilde mi? Test edebilir misiniz?

Uyanıklık yapmaya çalışıyor olabilirler.

Rica etsem sorun Steam gibi dosya indirme olanaklı platformlarda da dener misin?
Eğer oralarda yoksa bu sorun mantıklı bir açıklamam var.
Orda da aynı hocam. Görev yöneticisinden takip ediyorum 250 mbps gibi hızlara çıkıp düşüyor. Her download sitesinde aynı. Torrentte bile böyle oluyor. Ama steam hariç diğer sitelerde bir süre sonra dalga boyu azalıyor. 120-70 arası gidip gelmeye başlıyor mesela.
Speedtestlerde arada sırada böyle tofaşçı gibi aragaz verebiliyor. Dosya indirmesi yaparken de durum ayın şekilde mi? Test edebilir misiniz?
Evet hocam aynı. IDM'de mesela 30mb/sn ile başlıyor.

Orda da aynı hocam. Görev yöneticisinden takip ediyorum 250 mbps gibi hızlara çıkıp düşüyor. Her download sitesinde aynı. Torrentte bile böyle oluyor. Ama steam hariç diğer sitelerde bir süre sonra dalga boyu azalıyor. 120-70 arası gidip gelmeye başlıyor mesela.

Evet hocam aynı. IDM'de mesela 30mb/sn ile başlıyor.
Download hızın aşırı kritik seviyelere düşüyor. Oyun deneyimini etkiliyor mu? Etkilemiyorsa yine bir fikir yürüteceğim.

Bende de böyle fakat sorun olarak görmüyorum. Bol keseden açılıp daha sonra normal hıza düşüyor bende.

Eki Görüntüle 1261265
GIF'ı tekrar tekrar izliyorum, sinirlenmemek elde değil. Umarım sebebini düzgün anlarım da yardımcı olabiliriz. Ben altyapı düzeneğinizde ve hız profilinizden şüpheliyim. Özellikle hız profilinden şüpheliyim.
Oyunlarda hiçbir problem yok. Pingler çok iyi durumda. O da sorunlu olsa zaten direk çıkardım.
Download belirli bir eşiği geçmiyorken hattın genel bant genişliğini incelersen 250 300 400 gibi Download seviyelerine izin veriliyor. Ancak ne zaman ki Download yaparsan bu bant genişliğinde daralmaya gidiliyor. Seninkinde ise fazla daraltılıyor. Hız profilinde sorun var gibime geliyor direkt olarak. Yeni bir profil tanımlatmaya çalışın.
@Takeshi Kovacs Upload testinde tahmin edeyim aynısı olmuyor değil mi?

Upload testinde tahmin edeyim aynısı olmuyor değil mi?
O da aynı şekil oluyor hocam. 30'a vurup yine 1 gibi değerlere düşüyor. 10 mbps hız tanımlı uploadda.

Bu da Türknet sunucusuna test.
nperf türknet.gif

Ayrıca oyunlarda takılma sorusunu sormanız çok mantıklı. Öyle bir durum olsa büyük ihtimal canlı yayın da izleyemezdim. IPTV ve Twitch gibi platformlarda da sıkıntı yok. Youtube'da 8K video açıyorum kullanım saniye başına aynen böyle bakın: 65-75-95-65-85-92-88.

Yeni konular

Geri
Yukarı