Superonline olan binadan kablo çekmek

Abu!

Hectopat
Makaleler
7
Yer
İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü
Arkadaşlar uzun süredir uğraşıyorum fiber altyapının geleceği falan yok. Türk Telekom ADSL altyapısı da sorunlu bugün kuruluma geldiler ana hat kablosunda sorun var diyerek kurulum yapmadılar.
Şimdi asıl soruma gelelim. Bana en yakın Superonline fiber olan binaya mesafem 110 metre, ben garanti olması adına 150 metre kablo alıp bina çatılarının üstünden kablo çekmeyi düşünüyorum.

IMG_20200910_205843.jpg

Superonline 200 Mbps fiber paketi düşünüyorum. Evet biliyorum yaptığım şey akıl kârı değil ama yok bıktım ben hizmet alamamaktan.

Bu yaptığım şey Turkcell Superonline cephesinde yasak mı? Cezası falan var mı?

CAT6 kablo 150 metrede dış cephede sorun yaratır mı?

Hocam buna izin verirler mi?
Çatıların üstünden nasıl geçireceksiniz?

Hocam izin almaya çalışsam biz karışmayız derler. Ben onlara danışmadan yapacağım zaten yaparsam gelip bu yasak diyerek ceza keserler mi sorduğum soru bu.

Çatıların yüksekliği neredeyse eşit ve tüm yöneticilerden izin alabilirim. Uyumlu insanlar hepsi, zaten onlara bir maliyet bir engel olmayacak sadece çatılarından basit bir kablo geçecek.

Arkadaşlar uzun süredir uğraşıyorum fiber altyapının geleceği falan yok. Türk Telekom ADSL altyapısı da sorunlu bugün kuruluma geldiler ana hat kablosunda sorun var diyerek kurulum yapmadılar.
Şimdi asıl soruma gelelim. Bana en yakın Superonline fiber olan binaya mesafem 110 metre, ben garanti olması adına 150 metre kablo alıp bina çatılarının üstünden kablo çekmeyi düşünüyorum.

Eki Görüntüle 663742

Superonline 200 Mbps fiber paketi düşünüyorum. Evet biliyorum yaptığım şey akıl kârı değil ama yok bıktım ben hizmet alamamaktan.

Bu yaptığım şey Turkcell Superonline cephesinde yasak mı? Cezası falan var mı?

CAT6 kablo 150 metrede dış cephede sorun yaratır mı?
Hocam kutu bizim evin önündeydi binadan bir çoğunluk istemesi gerekmiş 2 yıl sonra binaya getirdiler.

Son düzenleme:
Hocam kablo ile uğraşmayın verimli olmaz o mesafeden. Bu video size rehber olur.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı