Superonline ping sorunu

noname

Hectopat
Merhaba Technopatlar ;

Superonline adsl 16 mbps net kullanıyorum ve CS GO oynarken ani ping fırlamalarım oluyor. Sorunu superonline'la çözmeye çalışmama rağmen yaptıkları işlemler pek bir işe yaramıyor. Normal oyun pingim 85-105 arası sabit dururken birden 500-600'lere fırlıyor. Çözüm önerileriniz nelerdir ?

Kablolu bağlayıp tekrar test edin. Eğer yine aynı problem ile karşılaşırsanız, modem üzerinden hat değerlerinizi paylaşın.

Ping sorunu superonline kaynaklı olsa söylerlerdi yada diğer kullanıcılarda konu açardı. Genelde fırtına, yağmur, şiddetli rüzgar olduğunda ping ve kopma oluyor. Hava normalse kendi donanımınızı ve yazılımınızı kontrol edin.

İstanbul'da hava fena değil, sizin oturduğunuz yerde hava nasıl ?

Kablolu bağlayıp tekrar test edin. Eğer yine aynı problem ile karşılaşırsanız, modem üzerinden hat değerlerinizi paylaşın.
Öncelikle ilgi ve alakanız için çok teşekkür ederim. Malumunuz technopat sosyalın çok katı kuralları mevcut. Bu yüzden yediğim bir kaç günlük yasaklamadan dolayı ancak bugün yazma fırsatı buldum kusura bakmayın. Bu bir kaç gün içerisinde yaptığım araştırmalar sonucu bu sorunun Türkiyedeki bir çok kullanıcıda da olduğunu gördüm sanırım sorun serverlarda. Ancak yine de hat değerlerini değerlendirmek isterseniz diye buraya bırakıyorum. Tekrar teşekkür ederim.

DSL senkronizasyon durumu:
Yukarı
Bağlantı durumu:
Showtime
Yukarı akım hattı hızı (kbit/s):
797
Aşağı akım hattı hızı (kbit/s):
16380
Maksimum yukarı akım hızı (kbit/s):
964
Maksimum aşağı akım hızı (kbit/s):
22436
Yukarı akım gürültü güvenliği katsayısı (dB):
12.6
Aşağı akım gürültü güvenliği katsayısı (dB):
13.6
Yukarı akım aralık derinliği:
1
Aşağı akım aralık derinliği:
1
Hat standardı:
ADSL_2plus
Yukarı akım hat zayıflaması (dB):
0.6
Aşağı akım hat zayıflaması (dB):
1.5
Yukarı akım çıkış gücü (dBm):
12.4
Aşağı akım çıkış gücü (dBm):
17.4
Kanal türü:
Hızlı

Ping sorunu superonline kaynaklı olsa söylerlerdi yada diğer kullanıcılarda konu açardı. Genelde fırtına, yağmur, şiddetli rüzgar olduğunda ping ve kopma oluyor. Hava normalse kendi donanımınızı ve yazılımınızı kontrol edin.

İstanbul'da hava fena değil, sizin oturduğunuz yerde hava nasıl ?

Hava kaynaklı bir sorun olduğunu düşünmüyorum ancak yine de teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı