Superonline saat 21.00'den sonra yüksek ping

GodTierTufi

Hectopat
Arkadaşlar son 1 haftadır Avrupa sunucuları kullanan oyunlarda ve Discord'da 170 180 ms alıyorum.

Speedtest sonuçlarım şu şekilde Türkiye'de sorun yok falan Rotterdam gibi Avrupa serverlarında büyük ping ve download sorunu var.
Müşteri hizmetlerini aradığımda bana Avrupa sunucuları hakkında bir şey yapamayacaklarını sorunun oynadıgım oyundan kaynaklandığını söyleyip modeme güncelleme yapmak ile yetindiler. Bilgisi olan arkadaşlar bir yardımcı olabilirse sevinirim akşam vakitleri bir bfv eğlencem vardı o da elimden alınmış durumda.

Dosya Ekleri

• resim_2021-11-26_223910.png
    resim_2021-11-26_223910.png
    73,8 KB · Görüntüleme: 38
  • resim_2021-11-26_223955.png
    resim_2021-11-26_223955.png
    58,5 KB · Görüntüleme: 35
Aynı durum bende de şu anda 2 gündür 7den itibaren Kablonette yaşanıyor normalde olmazdı böyle.Discordda 180 ping benim de.

Ben size direk nedenini söyleyeyim benim oturduğum bölge dahil her yere VDSL altyapısı kuruldu ve aktif edildi sorun şurada altyapı bu kadar kullanıcıyı kaldırmıyor sadece Superonline değil bütün internet kullanıcıları bu sorunu yaşıyor neredeyse.

Ne zamana düzelir bu bir bilginiz var mı acaba?

Ben düzeleceğini zannetmiyorum bunu özetle şöyle açıklayayım herkese internet yetiştirmek için kablolara OC yaptılar belli bir kullanım miktarına ulaşınca sapıtıyor. Nadir insanlarda olmayacak bundan sonra dağıtımın başladığı noktaya yakın olanlar örneğin, çünkü ortalam 6MB internet hızı vardı ülkemizde kampanya başlatıp her yere fiber getireceğiz dediler sonu pek iyi gözükmüyor.

Ben düzeleceğini zannetmiyorum bunu özetle şöyle açıklayayım herkese internet yetiştirmek için kablolara OC yaptılar belli bir kullanım miktarına ulaşınca sapıtıyor. Nadir insanlarda olmayacak bundan sonra dağıtımın başladığı noktaya yakın olanlar örneğin, çünkü ortalam 6MB internet hızı vardı ülkemizde kampanya başlatıp her yere fiber getireceğiz dediler sonu pek iyi gözükmüyor.
Bu tarz şeyler ondan oluyor o zaman? ISP değiştirmeyi bile düşündüm.

Geri
Yukarı