Superonline taahhütlü internet iptali

FreYr3162

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Gigabyte B450M S2H, Ryzen 5 5600, Gigabyte Gaming OC Pro RTX 2060, G.Skill 2x8 GB 3000MHz CL16, Seagate Barracuda 2 TB 7200RPM, Samsung 860 EVO 500 GB M2 SSD, Pny CS900 480 GB, Cougar 700W PSU
Superonline Fiber kullanıcısıyım artık modemi ve internetinin kalitesizliği sinirim bozmaya başladı. TurkNet'e geçmeyi düşünüyorum fakat zamanında 24 aylık taahhüt yapmışız. 1 senesi bu ayın 16'sında doluyor. 24 ay taahhütlü tarifelerden 12 ay dolunca çıkabiliyoruz diye biliyorum. Öyle bir şey mümkün müdür cayma bedelsiz bir şekilde çıkabilmek?

6502 sayılı tüketici kanunu madde 52(4):
"Tüketici, belirsiz süreli veya süresi bir yıldan daha uzun olan belirli süreli abonelik sözleşmesini herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin istediği zaman feshetme hakkına sahiptir. Süresi bir yıldan az olan belirli süreli abonelik sözleşmesinde satıcı veya sağlayıcı tarafından sözleşme koşullarında değişiklik yapılması hâlinde de tüketici sözleşmeyi feshedebilir."​

Gayet de mümkün!
Firma bir yerlerinden kanun(!) uydurup, haksız ve hukuksuz şekilde cayma ücreti vb alabilir, sonrasında da tüketici @LuciFeriaNx arkadaşımızın da belirttiği gibi, haklı olarak THH ile seve seve o ücreti geri alır.
Kanun gayet açık ve net. Sizi de anlamıyorum yani, göz göre göre haksızlığı savunuyorsunuz.

Superonline fiber kullanıcısıyım artık modemi ve internetinin kalitesizliği sinirim bozmaya başladı. TurkNet'e geçmeyi düşünüyorum fakat zamanında 24 aylık taahhüt yapmışız. 1 senesi bu ayın 16'sında doluyor. 24 ay taahhütlü tarifelerden 12 ay dolunca çıkabiliyoruz diye biliyorum. Öyle bir şey mümkün müdür cayma bedelsiz bir şekilde çıkabilmek?

Superonline'nin fiberi iyidir sorunlarınızı belirttiniz mi?
Kullanan birçok insan var çoğu kişi memnun.
Ayrıca mevcut altyapınız yani Superonline fiber altyapınız üzerinden TurkNet'ten hizmet alamazsınız.
Eğer evinizde TurkNet ya da Telekom'un ayrı bir fiber hattı yok ise.
En iyi şekilde DSL alabilirsiniz.
Bu durumda attan inip eşeğe binmek olur.

Gayet de mümkün!
Firma bir yerlerinden kanun(!) uydurup, haksız ve hukuksuz şekilde cayma ücreti vb alabilir, sonrasında da tüketici @LuciFeriaNx arkadaşımızın da belirttiği gibi, haklı olarak THH ile seve seve o ücreti geri alır.
Kanun gayet açık ve net. Sizi de anlamıyorum yani, göz göre göre haksızlığı savunuyorsunuz.
Çok üzgünüm ama tüketiciler haklarını bilmiyorlar ve firmalar da bu bilgisizlikten faydalanıyor. Tüketici Hakem Heyetinde sayısız dava kazandım bu şekilde. Etrafınızdaki hukuki bilgisi ve dayanağı olmadan konuşan insanlara değil de hukuki bilgisi olan avukatlara danışırsanız bu tarz durumlarla karşılaşmazsınız. Forumlarda sağlıklı ve doğru bilgiyi asla öğrenemezsiniz. :)

Ben de Superonline 1000Mbps FTTH fiber kullanıyorum, ping değerleri daha önceki kullandığım FTTB 100 Mbps Telekom fibere göre 10-18 ms daha fazla, ama hız olarak 1000Mbps pakette verdiği 20 Mbps upload dışında iyi, ama upload hızını yükseltmezse tekrar Telekom fibere döneceğim. 1000 Mbps paket kullanıp 20Mbps upload tam komedi. 8 ay taahhüdüm kaldı ve 1000Mbps tarifesinde upload hızını yükseltmezseniz çoğu abonenizi kaybedersiniz dedim. Upload hızlarını yükseltilmesi gündemde yok dediler, ben de siz bilirsiniz, taahhüdüm bittiğinde daha önce kullandığım diğer operatörün fiber hizmetine başvuracağımı söyledim. Ha Superonline'nin umrunda mı, tabi ki değil. Ama bende 20 Mbps upload hızı olan 1000 Mbps internete 400 TL vermeyi artık daha fazla istemiyorum. Bu arada Superonline'nin GPON cihazi içinde olan verdiği Fiber modem Huawei HG8245x6'nın berbat kablosuz sinyal gücü var.

Ben de Superonline 1000Mbps FTTH fiber kullanıyorum, ping değerleri daha önceki kullandığım FTTB 100 Mbps Telekom fibere göre 10-18 ms daha fazla, ama hız olarak 1000Mbps pakette verdiği 20 Mbps upload dışında iyi, ama upload hızını yükseltmezse tekrar Telekom fibere döneceğim. 1000 Mbps paket kullanıp 20Mbps upload tam komedi. 8 ay taahhüdüm kaldı ve 1000Mbps tarifesinde upload hızını yükseltmezseniz çoğu abonenizi kaybedersiniz dedim. Upload hızlarını yükseltilmesi gündemde yok dediler, ben de siz bilirsiniz, taahhüdüm bittiğinde daha önce kullandığım diğer operatörün fiber hizmetine başvuracağımı söyledim. Ha Superonline'nin umrunda mı, tabi ki değil. Ama bende 20 Mbps upload hızı olan 1000 Mbps internete 400 TL vermeyi artık daha fazla istemiyorum. Bu arada Superonline'nin GPON cihazi içinde olan verdiği Fiber modem Huawei HG8245x6'nın berbat kablosuz sinyal gücü var.
Sözleşmenizin süresi an itibariyle 1 yılı geçtiyse taahhüt sürenizi beklemenize gerek yok.

Geri
Yukarı