Superonline VDSL Hız Problemi

berk ekim

Hectopat
Daha fazla  
Ben 1 hafta önce adsl'den vdsl'e geçiş yaptırdım. 3 gün önce ise modem değişikliği oldu ve internetin aktive edilmesini bekliyordum. O gün internet testi yaptığımda hız 3 Mbps yükleme 0.30 - 0.40 geliyordu kotası bitmiş bir internet için normal değerler bunlar. 2 gün önce kontrol ettiğimde ise 3 Mbps indirme 1-1.5 yükleme gösterdi. Anladim ki VDSL aktif olmuş fakat kota bitmiş gibi algılıyor çünkü yükleme hızı 1 sınırını geçmiş. Hemen Superonline'ı aradım ve durumu söyledim haklısınız öyle algılıyor gibi dediler arıza kaydı aldılar.

Dün kontrol ettiğimde ise 3 Mbps hız 4 Mbps yükleme gösterdi imkansız bir şey yaşandı çünkü vdsl de sınır 2 Mbps.

Bugün kontrol ettiğimde daha farklı bir mevzu var sadece speedtest İstanbul superonline server'ında hızım 26-30 çıkıyor yüklemem 3 - 4 Mbps. Diğer hiç bir server'da bu hız yok ve internet çok yavaş. Ttnet vodofone hatta oturduğum Antalya ilinde ki hız (superonline sunucusu) bile birden 16 ile başlayıp 2'ye 3'e düşüyor yükleme ise 1 veya 0.30 gibi değişik değerler alıyor.

Uzun lafı kısası çok saçma değil mi ? Bir arıza var gibi. Sizce de oyle değil mi ne yapmam lazım ?

Yardım eder misiniz? Bu olay başkasının da başına gelmiş.

Arkadaşım tam doğru bilgi olmayabilir fakat bana söyleneni sana aktarıyım.
Bende adsl den daha hızlısına geçmek istedim. VDSL sordum var dediler fakat bence geçmeyin çünkü istediğiniz sonucu alamayabilirsiniz dediler. Yaşadığım bölge için en hızlı adsl olabiliyormuş.
Ayrıca VDSL in çok sorun çıkardığını belirttiler.
Alt yapı varsa fiber en iyisi , yoksa adsl kullan daha iyi.
Son olarak önceden fiber kullanıyordum 25 mbps hızdı fakat eskiden yaşadığım bölgede fiber alt yapı olduğu için bana +40 Mbps hız geliyordu

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı