Superonline VDSL'de ping oluyor

furkanww

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Superonline 16 Mbps kampanyalı tarifesini kullanmaktayım. Geçtiğim ilk haftalar zulüm gibi internet sunuyorlardı 4 5 Mbps sabit hız alıyordum. Sonraki zamanlar konuşup düzelttirdim ancak bu birkaç gündür vadedilen hızın yani 16 Mbps %75'ini alıyorum düzelttirdiğimde de bu değerleri alıyordum ama o zamanlar internet güzeldi 12 13 Mbps iyice hissediyordum. Bu günlerden 12 13 Mbps olmasına rağmen pingim anlık artış yaşıyor ve bundan muzdarip oluyorum. Sormak istediğim 2 şey var.
1; Superonline ile konuşup halledilmesi için uğraşmaya değer mi?
2; başka bir sağlayıcıya geçsem 24 Mbps kullansam aynı sorunu yaşama şansım var mıdır yani bu sorun interneti sağlayanla mı alakalıdır yoksa altyapı sorunu mudur?
Üstelik eklemek istediğim bir şey var babam Superonline ile konustuğunda bu ilk takıldığı sıralar herhalde konuştuğunda biz %40'ını sağlamak ile yükümlüyüz cevabını almış böyle bir yükümlülük olmamalı. Ben neden 16 megabit parası ödüyorum o zaman? Burada bir sorun olması gerekmiyor mu yoksa ben mi yanlış düşünüyorum?

Dosya Ekleri

• 22.PNG
    22.PNG
    79,4 KB · Görüntüleme: 21
Bakır altyapıda yüzde 30a kadar kayıp normal kabul ediliyor ayrıca hızın çok düşük kablolu bağlantı sağlasan bile ping çıkar.

Şu siteden altyapı sorgulaması yapar mısın goknet altyapı sorgulama.

Dediğim siteden altyapı sorgulaması yapar mısın?

Geri
Yukarı