Superonline Wi-Fi ağını 2,4 GHz yapınca hız 1 Gbps oldu

Miralay000

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Normalde Turkcell Superonline 5G şeklinde kullanıyordum zayıf güvenlik hataları almaya başlayınca modem arayüzüne girdim ve 5G'den 2,4 GHz hızına çektim hızımı ve güvenlik modunu WPA2-PSK, şifreleme modunu da AES yaptım (başka seçenek yok zaten). Sonrasında 2,4 GHz'e çektiğim için hızım düştü mü diye Steam'den oyun indireyim dedim normalde 3 MB zor görürüm ancak şu an da 40-50 MB hızları görüyorum. Bu bir hata mı anlamadım, bazen teknik hata oluyor herkeste mi böyle şu anda? Hız testi yaptım sonuç aşağı da:

1663413750186.png

Upload 3 zar zor oluyordu şu an böyle. Ne yalan söyleyeyim korkuyorum çünkü bir anda ayarları yapınca böyle oldu benim gibi olan var mı? Veya Turkcell Superonline Wi-Fi kullanan var ise hız testi yapabilir mi teknik bir hata mı?

Turkcell Superonline 2.000.000 fiber abonesine ulaştığı için bu hafta sonu için tüm müşterilere 1 Gbps hız tanımlaması yapıldı. Sizin yaptığınız ayarlar ile bir alakası yok.
Hocam peki ben wifi ara yüz ayarlarını şu şekilde yaptım:

1663415901166.png

Bu ayarlar iyi mi ? Otomatik ağ geçişini kapatmadığım sürece 5g ye bağlanamıyorum, güvenlik zayıf hatasını alıyorum ve 5G ye bağlanınca Youtube vs giremiyorum. Sizce 2,4 Ghz de mi kullanmalıyım eğer bir bilginiz varsa ?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı