Superonline yerine alternatif servis sağlayıcısı önerisi

Mortis06

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 4060 Ryzen 7 7735hs
Meslek
Öğrenci
Ankara yenimahalle Turgut Özal'da oturuyorum ve ne yazık ki adresimde GigaFiber mevcut değil. Başvurdum ancak şimdilik ilgilendiklerini söyleyemem. Binamızda Superonline'ın fiber altyapısı bulunmakta. Uzun yıllardır memnundum ancak geçtiğimiz ay 190 TL'ye 500 Mbps veriyorlarken şu an 35Mbps'yi benzer ücrete veriyorlar, şubat ayında tarifem bitiyor. Superonline altyapısı üzerinden kullanabileceğim modem ve servis ücreti dahil daha fiyat performans alternatif önerilerinizi bekliyorum.

Süperonline akşam 9-11 arası 80-90 pinglere çıkıyor kasım ve aralık ayı bu konuda çok kötü geçti. Video izlerken de indirme hızı çok düşüyor bu da koronadan sonra olmaya başladı sanırım. Ankara'da değilim.

Süperonline akşam 9-11 arası 80-90 pinglere çıkıyor kasım ve aralık ayı bu konuda çok kötü geçti. Video izlerken de indirme hızı çok düşüyor bu da koronadan sonra olmaya başladı sanırım. Ankara'da değilim.
Ben Ankara'da oturuyorum ve böyle bir sorun yok. Alt yapın fiber olmayabilir, oturduğun yerdeki trafik farklı olabilir.

Sizin konunuzda ise Superonline altyapısı için Millenicom iyi diyorlar, birkaç konuya bakabilirsiniz bununla ilgili.

Ayrıca bütçen yeter mi bilmiyorum fakat yılbaşından sonra fiyatlar uçacak, alttaki konuma göz atabilirsin:

Ben Ankara'da oturuyorum ve böyle bir sorun yok. Alt yapın fiber olmayabilir, oturduğun yerdeki trafik farklı olabilir.

Sizin konunuzda ise Superonline altyapısı için Millenicom iyi diyorlar, birkaç konuya bakabilirsiniz bununla ilgili.

Ayrıca bütçen yeter mi bilmiyorum fakat yılbaşından sonra fiyatlar uçacak, alttaki konuma göz atabilirsin:

Fiber olmasa yazarım hocam o kadar da bu konuya yabancı değilim ki. :)

Sadece 2 ay içerisinde aynı fiyata 14.2 kat daha yavaş internet teklif edeceklerini düşünmemiştim, hafta sonu için 1000MBPS verdiklerinde bakmıştım ve 500'lük tarife 195, 1000'lik ise 245 TL idi. Tarifeye ek cihazım olduğu içinde taahhüt bitimini beklemek gibi bir hataya kapıldım.

Milennicom sol altyapısı ile hizmet sağlayabiliyor. Öneririm.

Sorguladığımda altyapım 100Mbps olarak gözüküyor ki 1000MBPS hızları sorunsuz verebiliyor yanılmıyorsam 10Gbit'lik bir altyapı binada mevcut. Ek olarak 100Mbps maksimum hız göstermesine rağmen sunduğu tarife 24Mbps bu konuyu tam anlamlandıramadım.

Sorguladığımda altyapım 100Mbps olarak gözüküyor ki 1000MBPS hızları sorunsuz verebiliyor yanılmıyorsam 10Gbit'lik bir altyapı binada mevcut. Ek olarak 100Mbps maksimum hız göstermesine rağmen sunduğu tarife 24Mbps bu konuyu tam anlamlandıramadım.

100Mbps olarak normal gözüküyor, WhatsApp'dan Millenicom'a ulaşın orada 24Mbps dışında bir sürü tarife listeleri var. 1000 Mbps paketleri var mı bilmiyorum.
Binalara 10Gbit sağlayacaklarını sanmıyorum, genelde 2.4gbit vs. oluyor Max bağlantı.
10Gbit çok iddali bir hız.

Benim de altyapım 1000 Mbps destekliyor ama bazı altyapı sorgulama sitelerinde 100'e kadar destekliyor gösteriyor. Millenicom en fazla 100 Mbps verdiği için öyle yazıyordur. Altyapınız muhtemelen sizin de max 1000 Mbps destekliyordur 10 Gbps altyapı yapacaklarını sanmıyorum.

Ankara yenimahalle Turgut Özal'da oturuyorum ve ne yazık ki adresimde GigaFiber mevcut değil. Başvurdum ancak şimdilik ilgilendiklerini söyleyemem. Binamızda Superonline'ın fiber altyapısı bulunmakta. Uzun yıllardır memnundum ancak geçtiğimiz ay 190 TL'ye 500 Mbps veriyorlarken şu an 35Mbps'yi benzer ücrete veriyorlar, şubat ayında tarifem bitiyor. Superonline altyapısı üzerinden kullanabileceğim modem ve servis ücreti dahil daha fiyat performans alternatif önerilerinizi bekliyorum.
SoL altyapısı üzerinden Millenicom Fiber kullanıyorum gayet memnunum.
Taahhütsüz, ilk bağlattığımda 78 TL ödüyordum yaklaşık 2 sene olacak.Şuan malum durumlardan dolayı paket ücretini 112 TL yaptılar.

Birkaç sorun yaşadım ancak çok da sıkıntı çektim diyemem,genel itibariyla memnunum.Hız değerleri gün içinde sabit diyebilirim,binada 7 kişi aynı altyapıyı kullanmamıza rağmen sorun çıkmıyor.

Tek zaafı 78 TL olan fiyatın 112 TL olması,gerçi bunu da Millenicom'a yüklemiyorum ülke durumları..

Benim de altyapım 1000 Mbps destekliyor ama bazı altyapı sorgulama sitelerinde 100'e kadar destekliyor gösteriyor. Millenicom en fazla 100 Mbps verdiği için öyle yazıyordur. Altyapınız muhtemelen sizin de Max 1000 Mbps destekliyordur 10 Gbps altyapı yapacaklarını sanmıyorum.

Bu şekilde gösteriyor, daha önce farklı bir sağlayıcı ararken baktığımda 100Mbps seçeneği de ekrana geliyordu. Apartmanın girişindeki boxlarında 10Gbps destekledikleri yazıyor çok fazla bilgim yok, her daireye bu kutudan ayrı ayrı optik kablo geliyor, çok hakim değilim sadece en azından 100Mbps hıza nispeten uygun fiyatla ulaşmak dahi benim için yeterli.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    116,4 KB · Görüntüleme: 15

Yeni konular

Geri
Yukarı