Superonline'dan TurkNet'e geçiş

Hesaplar(FACEIT, ESEA) yeni. Bu işler zaman istiyor. 5 ESEA maçın 4'ü win, 1'i troll yüzünden lose. FACEIT'de 50% win rate ile 10 level olacağıma +77% win rate ile 5 level olurum daha iyi. MM'de bile Supreme olana kadar kafayı yedim. Bu arada evet, tryhard. 300 win ile DMG değil, 63 win ile solo Supreme.

24 ay kullanırken gün saymadım, şimdi neden sayayım? TurkNet alsam modemi kendim alacağım, Superonline'in yaptığı kabloyu, modemi ben söküp götüreceğim. Bunlarla uğraşacak var mı? Bir de kurulum ücreti ödeyeceğim.
Ben sadece Faceit oynuyorum. Son 2-3 aydır girmeyip ısınmadan direkt girdiğim için 8'den 7'ye düştüm. Şu an biraz daha toparladım, akşamları girmek istersen beraber girebiliriz.
Aralık ayı full lose 🤣

Son düzenleyen: Moderatör:
2 yıldır TurkNet kullanıyorum, TurkNet'e geçmeyerek iyi etmişsiniz.

Son zamanlarda çok fazla bozdular. Açıklama yapmak gerekirse;

1. Yakın olan VDSL saha dolabına bağlayıp yüksek hız sunmak yerine insanları YAPA'ya alıyorlar. YAPA'nın olduğu santral uzak ise hızınız 10 Mbps ya geliyor ya gelmiyor.
  2. Bir sorun olduğu zaman suçu modeme veya iç tesisata atıyorlar. Steam erişim sorunum vardı, derdimi anlatıp çözümünü sağlayana kadar burnumdan getirdiler. Oysa ilgili çıkış cihazı yüzündenmiş 🙂
  3. Kurulum için gelen ekip kolsuz desem yeridir. Kroneye kabloyu tek parça şeklinde çakmak yerine ek yaparak bağlıyorlar, 1-2 ay sonra paslanan ek ping, CRC ve hız düşümüne neden oluyor. Bu kadarı bilmeyen insanları nasıl çalıştırırlar merak ediyorum.
  4. Bazı müşteriler için WP destek hattı var. Bu insanlar bireysel kullanıcı. Tek yaptıkları TurkNet'in arkadaşını getir kampanyasından yalakalık yapmak. Ayrımcılık diz boyu.
  5. Santral mesafem 1.7km ve bana VDSL vermeye çalışıyorlar. Sonra paket kaybı sorunu yüzünden hattın ADSL'e alınması için 1 hafta uğraşıyorum. Bu konuda çok zeki çalışıyorlar 😂
  6. İç tesisat yada modem ilgili sorun olunca ilgilenmiyorlar, TT'den elit ekip isteyin diyorlar, oysa kurulum için para verdiğim gelen ekip, 2 kabloyu ölçüp gidemiyorsa anlamı yok.
  7. İnsanlara VAE üstünden hizmet verirken 50-75-100 Mbps için 10₺ fark alıyorlar fakat reklam verirken 100 Mbps sabit fiyat şeklinde veriyorlar. Dolandırıcılık sayıyorum ve TT'den fark göremiyorum.
  8. Bölgeden sorumlu TT ekibi umursamaz tipler ise saha dolabından 2dk sürmeyen işlem için 20 gün bekleyebilirsiniz. Baskı yapıp hesap sormayan TurkNet buna el atmayacak gibi gözüküyor.
  9. FTTH veya FTTB desteği yok. Şimdi binama FTTH kurulmak üzere ama destek vermiyorlar. Bari VAE'ye taşıyın, ücret ödemeden geçerim diyorsunuz, yapmıyorlar. İlla BTK, CİMER vs. şikayet etmeniz gerekli.
Bu anlattıklarım hep vardı fakat son 3-4 aydır aşırı şekilde fazlalaşmış durumda. Haliyle TurkNet abone kaybetmeye başladı 🙂 Kimse bu devirde Steam erişim sorunu için 1 hafta beklemez, taşır hattını gider. Özellikle İzmir bölgesinde bazı arkadaşlar bunu sürekli yaşıyor, onlara sabır diliyorum.

FTTH konusu için;

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı