9 Yıllık Uğraş Sonrası Gelen Fiber

@Patrixcs

Düzenli olarak en yakın TT ilçe müdürlüğüne gittim, sürekli dilekçe verdim, planlama bölümü ile görüştüm. Aynı zamanda BTK, CİMER vb. tüm noktalardan düzenli şikayet ettim.

İmkanınız var ise en yakın müdürlüğe gidip bilgi alın. VDSL bile olsa talepte bulunun, dilekçe verin. Verdiğiniz dilekçe için takip numarası isteyin.

Siteler toplu konut olduğu için isterse 30 daireli olsun isterse villa tipi olsun direk yatırım yapılıyor.

@Patrixcs

Düzenli olarak en yakın TT ilçe müdürlüğüne gittim, sürekli dilekçe verdim, planlama bölümü ile görüştüm. Aynı zamanda BTK, CİMER vb. tüm noktalardan düzenli şikayet ettim.

İmkanınız var ise en yakın müdürlüğe gidip bilgi alın. VDSL bile olsa talepte bulunun, dilekçe verin. Verdiğiniz dilekçe için takip numarası isteyin.

Siteler toplu konut olduğu için isterse 30 daireli olsun isterse villa tipi olsun direk yatırım yapılıyor.
Bizim zaten yan site 20 tane ev var. Ben tek tek saydım sitede ne kadar var diye saydım 37 tane ev var. 1 tanesi boş küçüklüğümden beri bir kişi orada yaşamadı. Gelir o zaman büyük ihtimal internet VDSL 2 bizim.
@Patrixcs

Rica etsem hız testi atar mısınız? LoL'de ping kaç oluyo?

Genelde inşaat aşamasında firma ile anlaşılıp yapıldığı için isterse 1 kişi otursun önemi olmuyor.

Sizin bina 8 ve üzeri daireden oluşuyorsa fiber gelme ihtimali var. Şansınızı deneyin.

Konu güncellemesi;
Kaldırımın altında kalan TT menholü için ekip gelecekti. Hava şartları nedeniyle 2-3 gün ertelendi.

Rica etsem hız testi atarmısınız.Lol de ping kaç oluyo?
Şu an fiber tamamlanmadı. İlla hız testi istiyorsanız mevcut ADSL üstünden yapabilirim.

Genelde inşaat aşamasında firma ile anlaşılıp yapıldığı için isterse 1 kişi otursun önemi olmuyor.

Sizin bina 8 ve üzeri daireden oluşuyorsa fiber gelme ihtimali var. Şansınızı deneyin.

Konu güncellemesi;
Kaldırımın altında kalan TT menholü için ekip gelecekti. Hava şartları nedeniyle 2-3 gün ertelendi.

Şu an fiber tamamlanmadı. İlla hız testi istiyorsanız mevcut ADSL üstünden yapabilirim.
Gelince atar mısınız?

Gelince atar mısınız?
Elbette.
Güncelleme;

20200108_131858.jpg

OBK kablo döşendi. Sadece delinip daire içine verilecek.

Eki Görüntüle 483695

O sırada OBK tamamlanmadan kazıya başladılar.

1 hafta içinde tamamlanacağını söylediler.

@Patrixcs

Peki siz bunları yaparken Türk Telekom kullanıcısı mıydınız? Yoksa TT altyapısı üstünden Netspeed, Turknet gibi firmaları mı kullanıyordunuz? Şuan sizin yerinizde olmak için nelerimi vermezdim. Özellikle fiberin ping değerleri yüzünden. İndirme/yükleme yaparken pingin etkilenmemesi muazzam bir olay. Twitter üzerinden Paul Doany ve Ümit Önal'a sürekli yazdım. Her defasında Türk Telekom Müşteri Hizmetleri tarafından aranıp bölgenizde ADSL var isterseniz ADSL hizmet verelim diyorlar. Ben de ben altyapı talebinde bulunmak istiyorum diyorum. Sonra talebinizi Telekom müdürlüğüne ilettik diyorlar. Konu kapanıyor sonra. Müdürlüğe gitmek işi hızlandırır mı? Binada 16 daire var sokakta ise 100+ ana caddeden benim ev (50 metre) ve ilerisi full ADSL. Yani gelse bizim buraya çok fazla müşteri faydalanacak.

@Abu! Tüm bunlar olurken TT ve TurkNet üzerinden farklı zaman dilimlerinde hizmet aldım.

Müdürlüğe gitmek işleri çok ciddi şekilde hızlandırıyor. Hatta bu ara bildir-kaz sistemine geçen belediyeler olmuş. Bu 8 ve üzeri daireler için kritik bir hamle.

Binanız 16 daireden oluşuyor, sizin fiber getirme süreniz bana kıyasla çok daha kısa olur ama uğraştıracaktır.

Bu gibi durumlardan sözlü ve mail üzerinden başvuru genelde yeterli kalmıyor. Binanızda yönetici var ise tüm dairelerden imzalı dilekçe vermesini söyleyin. İlgilenmez ise teker teker kapıyı çalıp imza toplayın. Dilekçe verin.

Müdürlük yakın mı bilemiyorum ama yakın konumda ise ayak üstü uğrayıp durumu anlatın. Hali hazırda FTTH projeleri varsa sizin binayı araya sıkıştırabilirler. Konuşmak gerekli. Ardından dilekçe ve mutlu son 🙂

İlla ilk dilekçede gelecek diye kural yok. Yılda en azından 3-4 kere dilekçe vermez lazım. Ne kadar sık olursa bütçe çıkma ihtimali o kadar artıyor.

Bende 9 yılıdır ADSL kullanıyorum. Cadde ile ev arası 10 metre, cadde üzerinde VDSL varken 10 metre uzaklığında evin ADSL'e mahkum olması hep saçma geldi.

Umarım konuya mutlu şekilde dönüp cevap yazarsınız. 4 gözle bekliyorum.

Konu güncellemesi;

Fiber kablonun çekimi tamamlandı. Şimdi dolap konulup OBK ile dışarıdan gelen turuncu fiber ek yapılacak.

sadasdsad.jpg

@Ulunay müdürlük pek yakın değil. Yöneticimiz ilgilenir lakin doğru yapabileceğini düşünmüyorum. Zamanında Superonline'a dilekçeyle başvurmuştuk. 2 haftaya okulum yarı dönem tatiline girecek. O zaman daireleri tek tek dolaşıp imza toplar götürürüm müdürlüğe. Yan apartmandan da toplayabilirsem toplarım. Müdürlük pek yakın değil. Gidince tam olarak ne yapmam gerekiyor? Kiminle görüşmek istediğimi söylemem gerekiyor? Yönetici ben olmadığım için sıkıntı çıkarırlar mı?

@Abu! Gidince dilekçeyi vermeniz ve dilekçe için takip numarası istemeniz gerekli. Planlama birimi var, oraya vermeniz gerekli. En kötü sizi orada yönlendirirler.

Ne kadar daire sahibi imzalar ise o kadar iyi alacaktır.

Yöneticini tüm binayı temsil ettiği için tek bir imza yeterli oluyor. Bundan ötürü yönetici biraz avantajlı ama sizde daire sahiplerinin imzası ile başvuru yapabilirsiniz.

Örnek dilekçe;

XXX TELEKOM MÜDÜRLÜĞÜ (BAĞLI OLDUĞUNUZ) ERİŞİM PLANLAMA BİRİMİNE; X X ADRESİNDE İKAMET ETMEKTEYİZ. AŞAĞIDA ABONE NUMARALARI EKLENMİŞ OLAN DAİRE SAKİNLERİ OLARAK BİNAMIZA KADAR FİBER UYGULAMASI TALEP ETMEKTEYİZ. KONUYLA İLGİLİ BİLGİLENDİRME TALEP EDERİZ. X KİŞİYİ VEKİL TAYİN EDERİZ, ALTYAPI TEMİN SÜRECİNİ TAKİP EDEBİLİR. MUHATAPLAR İSİM SOYİSİM İRTİBAT BİLGİSİ İMZA VEKİL TAYİN EDERİZ İSİM SOYİSİM İRTİBAT BİLGİSİ İMZA

Dilekçeyi aldığım kaynak;

Abone numaraları ile ilgili kısmını "aşağıda imzası ve iletişim bilgileri olan daire sakinleri olarak binamıza kadar fiber uygulaması talep etmekteyiz" diye değiştirip verebilirsiniz. Tam hatırlamıyorum ama bunun gibi bir cümle ile değiştirmiştim o kısmı.

@Abu! Gidince dilekçeyi vermeniz ve dilekçe için takip numarası istemeniz gerekli. Planlama birimi var, oraya vermeniz gerekli. En kötü sizi orada yönlendirirler.

Ne kadar daire sahibi imzalar ise o kadar iyi alacaktır.

Yöneticini tüm binayı temsil ettiği için tek bir imza yeterli oluyor. Bundan ötürü yönetici biraz avantajlı ama sizde daire sahiplerinin imzası ile başvuru yapabilirsiniz.

Örnek dilekçe;

XXX TELEKOM MÜDÜRLÜĞÜ (BAĞLI OLDUĞUNUZ) ERİŞİM PLANLAMA BİRİMİNE; X X ADRESİNDE İKAMET ETMEKTEYİZ. AŞAĞIDA ABONE NUMARALARI EKLENMİŞ OLAN DAİRE SAKİNLERİ OLARAK BİNAMIZA KADAR FİBER UYGULAMASI TALEP ETMEKTEYİZ. KONUYLA İLGİLİ BİLGİLENDİRME TALEP EDERİZ. X KİŞİYİ VEKİL TAYİN EDERİZ, ALTYAPI TEMİN SÜRECİNİ TAKİP EDEBİLİR. MUHATAPLAR İSİM SOYİSİM İRTİBAT BİLGİSİ İMZA VEKİL TAYİN EDERİZ İSİM SOYİSİM İRTİBAT BİLGİSİ İMZA

Dilekçeyi aldığım kaynak;

Abone numaraları ile ilgili kısmını "aşağıda imzası ve iletişim bilgileri olan daire sakinleri olarak binamıza kadar fiber uygulaması talep etmekteyiz" diye değiştirip verebilirsiniz. Tam hatırlamıyorum ama bunun gibi bir cümle ile değiştirmiştim o kısmı.
Yönetici dilekçeyi imzalasa ben götürsem kabul ederler mi? Bir de benim için fiber şart değil VDSL olsa bile memnun kalırım. İkisi için ayrı ayrı mı başvurmam gerek?

Geri
Yukarı