Superonline'de yaşanan hız düşüşü nedendir?

Hocam bayağı bayağı iyi. Darısı bizim başımıza

Verdikleri modemin kablosuz performansı iyi değil demek ki hocam bir de 2.4 GHz ile bağlanıyorsun.

Ben arkadaşa bulunduğu yerde sunucusu Superonline'ın kapasitesi iyi olmayabilir dedim Superonline kötü bir ISS değil zaten.

Bilmiyorum hocam 5 GHz destekli modem verirler mi?

@FelliX Boşuna modem değişimiyle uğraşmayın. 2.4 Ghz hızla 60-70 Mbps hızlar alınabiliyor normalde. Sizin derdiniz altyapı kaynaklı.

@eren28tr Superonline ya da başka bir servis sağlayıcı bir şey yapamaz orada zaten. Sunucu falan yok daha o noktada. Muhtemelen altyapı TT'ye ait. Eski bakır sistemlere de yatırım yapmaz firmalar kolay kolay. Getirisi götürüsünü karşılamıyor uzun zamandır. Fiber dönüşümünü beklemek ya da altyapıda şansa kadere yük azalmasını ummak kalır sadece.

Önceki evimdr hiçbir sorun yoktu. Oranın altyapısı daha iyiydi. 74'lerde çıkıyordu sorguda. Bura taşınınca böyle oldu.

Hat değerlerinde bir sorun yok hocam kablosuzu kötü demek ki bende bu sorunu Vodafone modemimde yaşıyordum bazen 50 bazen 10'a falan düşüyordu kaliteli modem almıştım çözülmüştü sorunum.

@FelliX Boşuna modem değişimiyle uğraşmayın. 2.4 Ghz hızla 60-70 Mbps hızlar alınabiliyor normalde. Sizin derdiniz altyapı kaynaklı.
Hocam karşıdaki binayı farklı erişim kabinine taşımışlar aynı hızdaydık fakat oranın hızı artmış şimdi. Umarım benide taşırlar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…