Supplement tavsiyesi

Kenzys

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle selam yaklaşık 10 ay spor yaptım ve bırakmak durumun da kaldım. Bu 10 aylık deneyim de proteinocean'ın creatini ve Bigjoy'un bigmass Gainer'ini kullandım ve şimdi spora tekrar başladım. Bundan ötürü hangi supplementi alsam diye düşündüm. Kimisi diyor BCAA, kimisi diyor vitamin al. Aklım çok karışık, onun için yardımcı olursanız çok sevinirim.
Boy 1.81 kilom ise 62.500 biraz cılızım diyebiliriz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle selam yaklaşık 10 ay spor yaptım ve bırakmak durumun da kaldım. Bu 10 aylık deneyim de proteinocean'ın creatini ve Bigjoy'un bigmass Gainer'ini kullandım ve şimdi spora tekrar başladım. Bundan ötürü hangi supplementi alsam diye düşündüm. Kimisi diyor BCAA, kimisi diyor vitamin al. Aklım çok karışık, onun için yardımcı olursanız çok sevinirim.
Boy 1.81 kilom ise 62.500 biraz cılızım diyebiliriz.
Ektomorf bir bireysen. Yani ne yaparsan yap kilo alamıyorsan gainer, yeterli protein alamıyosan protein tozu(protein tozu yerine lor peyniri yumurta daha iyi olur fiyat bakımından), creatine çok iyi olur, bcaa ise daha çok diyet döneminde faydası görünür(protein ihtiyacını karşılıyorsan gerek yok kesinlikle bcaa ya). Vitaminlere gelicek olursak çinko olabilir
paran varsa : HIQ L-ARGININE HCL ZINC + MAGNESIUM + B6 VITAMIN 480G çok iyi olur şahsen param yetmiyo. Paran yetmiyorsa eczanelerden alabilirsin ama dediğim gibi beslenmem iyiyse gerek yok. Benim favorim creatine çünkü 5g creatine almak için kilolarca et yemen lazım.

Peki sence kingsizenin multivitamini nasıl öneren oldu çünkü ve de gainer pek alamayın diyorlar.

Protein alamıyorum malum şartlar öğrenciyiz.

Peki creatin markası olarak ne kullanıyorsun dostum.

Son düzenleme:
Peki sence kingsizenin multivitamini nasıl öneren oldu çünkü ve de gainer pek alamayın diyorlar.

Protein alamıyorsanız, en azından kaslara biraz daha protein vermek için protein tozu alın.

ben de protein ihtiyacımı karşılayamıyorum :( protein tozu alabilirsin ama bence tavuk al genel olarak daha az protein alırsın ama karnın doyar ve kalorini alırsın. Creatine olarak ssn kullanıyorum SSN Creatine Refuel 350 Gr varsa paran hiq al daha iyidir.

Arkadaşlar öncelikle açıklık getirmemiz gereken bir konu var. Bakın bunu detaylı olarak anlatmayacağım ama mantığını çok kolay kurabilirsiniz.

Ben bulunduğum bölgede 60 liraya 1 kilo tavuk göğsü alıyorum ve 100 gram tavuk göğsünde 23 gram protein olduğunu ele alırsak bu demek oluyor ki. 6 liraya 23 gram protein alıyorsunuz. 70 lira olduğunu varsayarsak bazı marketlerde o şekilde 7 liraya 23 gram olur.

Şimdi protein tozu denen arkadaşı karşımıza alalım porsiyon ücreti ve içinde bulunan proteini inceleyin lütfen. Protein tozu tamamen daha pahalıya geliyor ve saçmalık. Öğrenci olsanız bile tavuk göğsü daha mantıklı. Protein tozu işi olan tavuk pişirmeye zamanı bile olmayan, iş hayatında acelesi olan kişiler için idealdir. Ama cebinizdeki üç kuruş parayı lütfen protein tozlarına harcamayın zaten yeterince pahalılar.

Alınabilecek ilk ve en mantıklı supplement çoğu zaman creatine dir hiçbir yerden karşılanması mümkün olmayan ve diğer supplementler gibi içine saçma sapan şeyler doldurup size lanse edilen bir şey de değildir.

Arkadaşlar öncelikle açıklık getirmemiz gereken bir konu var. Bakın bunu detaylı olarak anlatmayacağım ama mantığını çok kolay kurabilirsiniz.

Ben bulunduğum bölgede 60 liraya 1 kilo tavuk göğsü alıyorum ve 100 gram tavuk göğsünde 23 gram protein olduğunu ele alırsak bu demek oluyor ki. 6 liraya 23 gram protein alıyorsunuz. 70 lira olduğunu varsayarsak bazı marketlerde o şekilde 7 liraya 23 gram olur.

Şimdi protein tozu denen arkadaşı karşımıza alalım porsiyon ücreti ve içinde bulunan proteini inceleyin lütfen. Protein tozu tamamen daha pahalıya geliyor ve saçmalık. Öğrenci olsanız bile tavuk göğsü daha mantıklı. Protein tozu işi olan tavuk pişirmeye zamanı bile olmayan, iş hayatında acelesi olan kişiler için idealdir. Ama cebinizdeki üç kuruş parayı lütfen protein tozlarına harcamayın zaten yeterince pahalılar.

Alınabilecek ilk ve en mantıklı supplement çoğu zaman creatine dir hiçbir yerden karşılanması mümkün olmayan ve diğer supplementler gibi içine saçma sapan şeyler doldurup size lanse edilen bir şey de değildir.
Aynen katılıyorum.

Stajyer öğrenciyim stajıma aksatmadan gitsem 1650 lira para alıyorum bunun üzerine düşünüp almak istiyorum bu paradan sadece 800 lira bütçe ayırabilirim supplementlere.

Geri
Yukarı