Supplement tavsiyesi

Anladım çok teşekkür ederim.

Ve dostum sana tavsiyem fitness sporunda kimseye güvenme herkesi dinle ama kimseye inanma araştır, ben çok kanalı araştırdım en güvendiğim kanal Ağırsağlam tavsiye ederim yukarıda kreatin 10-15kg ağırlık arttırıyor diyen arkadaş gibi bilgisiz çok kişi var bu dalda. Bir de kası büyük olanın bilgisi doğru olacak diye bir şey yok. Şimdilik eğer yeterli protein almıyorsan, protein tozu dışında bir şey kullanmana gerek yok. 1-2 yıl geçince eğer paran olursa ve sağlam antrenmanlar atarsan BCAA, preworkout, kreatin kullanabilirsin. Onun haricinde BCAA ve preworkout şu an için para kaybından başka bir işe yaramaz.

O nasıl bir kreatinmiş öyle. 10-15 kg ağırlık arttırıyor? Kreatin dediğin kasların daha fazla su çekmesini ve daha hacimli görünmesini sağlar. 10 tekrar attıgında son tekrarda zorlanıyorsan kreatin deposu Atp'ye bağlanır ve 10 tekrarı attıktan sonra 11.tekrarı atabilmene yardımcı olur. Kreatin çok ütopik bir şey değil. Faydalıdır ama etkisi 10-15kg ağırlık arttıracak bir şey değildir.
Gayet öyledir, deneyimlerden biliyorum. Ağırlık derken lift arttırıyor.

Ve dostum sana tavsiyem fitness sporunda kimseye güvenme herkesi dinle ama kimseye inanma araştır, ben çok kanalı araştırdım en güvendiğim kanal Ağırsağlam tavsiye ederim yukarıda kreatin 10-15kg ağırlık arttırıyor diyen arkadaş gibi bilgisiz çok kişi var bu dalda. Bir de kası büyük olanın bilgisi doğru olacak diye bir şey yok. Şimdilik eğer yeterli protein almıyorsan, protein tozu dışında bir şey kullanmana gerek yok. 1-2 yıl geçince eğer paran olursa ve sağlam antrenmanlar atarsan BCAA, preworkout, kreatin kullanabilirsin. Onun haricinde BCAA ve preworkout şu an için para kaybından başka bir işe yaramaz.
Kanka 100 kg benchin yok bana bilgisiz diyorsun, diyorum ki eğer 60 row atıyorsanız kreatin deposunu doldurarak 75 e çıkarabilirsin ama bazı insanların genetik olarak kreatinin depoları dolu olduğu için etki etmez kreatin, hayır büyük ihtimal full body yapıyorsun geliyorsun bana bilgisiz diyorsun.

Son düzenleme:

Kanka 100 kg benchin yok bana bilgisiz diyorsun, diyorum ki eğer 60 row atıyorsanız kreatin deposunu doldurarak 75 e çıkarabilirsin ama bazı insanların genetik olarak kreatinin depoları dolu olduğu için etki etmez kreatin, hayır büyük ihtimal full body yapıyorsun geliyorsun bana bilgisiz diyorsun.
Hanginizin dediği doğru acaba🤔

Kanka 100 kg benchin yok bana bilgisiz diyorsun, diyorum ki eğer 60 row atıyorsanız kreatin deposunu doldurarak 75'e çıkarabilirsin ama bazı insanların genetik olarak kreatinin depoları dolu olduğu için etki etmez kreatin, hayır büyük ihtimal Full body yapıyorsun geliyorsun bana bilgisiz diyorsun.

Şu egolifting yapanlar yok mu :) şu sosyal medyanın fitnessı popülerleştirmesi bu egoist ergen kitlesini bayağı bir çoğalttı. Umarım kısa sürede gerçek bodybuilding veya powerlifting ile tanışırsın. Kolay gelsin. Diğer arkadaş içinde gerekli bilgiyi vereyim kreatinin kullandığın zaman etki etmesi 1-2 haftayı buluyor, yani kreatin içip preworkout gibi bir etki bekliyorsan yanılıyorsun. Ağırlıklarını arttıracak olan şey alışmaktır 12 tekrar attığın bir hareketi ağırlığı, hareketine göre bir seviye arttırdıktan sonra mesela 2.5kg, 5kg şeklinde 10 tekrar yaparak alıştırmaktır. Düzgün beslenip yeterli protein ve karbonhidratı spordan 2 saat önce veya fıstık ezmesi pirinç patlağı ikilisini spordan 1 saat önce yersen gerekli güç ve kuvveti bulursun, aç yaparsan preworkout, kreatin içsen bile tok karnına yaptığın gibi yapamazsın. (anlattıklarım sadece teori değil, pratikte de denendi)
Cevapladığım arkadaşında büyük ihtimalle kreatin etki edene kadar yaklaşık 2 haftalık süreçte harekete alışmasından dolayı arttırmış ve bunu da kreatine bağlamış.

Son düzenleme:
Şu egolifting yapanlar yok mu :) şu sosyal medyanın fitnessı popülerleştirmesi bu egoist ergen kitlesini bayağı bir çoğalttı. Umarım kısa sürede gerçek bodybuilding veya powerlifting ile tanışırsın. Kolay gelsin. Diğer arkadaş içinde gerekli bilgiyi vereyim kreatinin kullandığın zaman etki etmesi 1-2 haftayı buluyor, yani kreatin içip preworkout gibi bir etki bekliyorsan yanılıyorsun. Ağırlıklarını arttıracak olan şey alışmaktır 12 tekrar attığın bir hareketi ağırlığı, hareketine göre bir seviye arttırdıktan sonra mesela 2.5kg, 5kg şeklinde 10 tekrar yaparak alıştırmaktır. Düzgün beslenip yeterli protein ve karbonhidratı spordan 2 saat önce veya fıstık ezmesi pirinç patlağı ikilisini spordan 1 saat önce yersen gerekli güç ve kuvveti bulursun, aç yaparsan preworkout, kreatin içsen bile tok karnına yaptığın gibi yapamazsın. (anlattıklarım sadece teori değil, pratikte de denendi)
Cevapladığım arkadaşında büyük ihtimalle kreatin etki edene kadar yaklaşık 2 haftalık süreçte harekete alışmasından dolayı arttırmış ve bunu da kreatine bağlamış.
Bodybuilder ya da powerlifter değilim. Kreatin=preworkout dediğimi nereden çıkardın onu da anlamıyorum, bana antrenmandan önce ne yemem lazım olduğunu anlatmışsın?. Anlamadım siz ortalama 500 lira olan kreatini ne için alıyorsunuz? Benim kaynağım bu meselaCreatine beneficial for young, healthy weightlifters

Bodybuilder ya da powerlifter değilim. Kreatin = preworkout dediğimi nereden çıkardın onu da anlamıyorum, bana antrenmandan önce ne yemem lazım olduğunu anlatmışsın? Anlamadım siz ortalama 500 lira olan kreatini ne için alıyorsunuz? Benim kaynağım bu meselaCreatine beneficial for young, healthy weightlifters

Kreatin = preworkout dediğinizi çıkarmadım arkadaş için söyledim her şeyi üstünüze almayın. 2. olarak size yemeniz gerektiğini anlatmadım onu da üstünüze almışsınız. Diğer arkadaş içinde gerekli bilgiyi vereyim, yukarıda şu kısımda belirtmiştim sanırım okumadınız orayı. Kreatini almamın sebebi ise 1. olarak hücrelerimde su tutması hacim ve performans artışı, 2. olarak ise beyin sağlığı üzerindeki olumlu etkisi. Benim kaynaklarım ise şu anda bulamadığım makaleler, yüksek lisans yapmış personal tranier arkadaşlarım ve daha nice araştırmalar.

Yeterli protein alımında bcaa nın ne protein sentezine, ne de kas iyileşme sürecine ekstra bir faydası var.
Günün yorgun geçmiyorsa pre workoutun para kaybı olacağı doğru.

Kreatin = preworkout dediğinizi çıkarmadım arkadaş için söyledim her şeyi üstünüze almayın. 2. olarak size yemeniz gerektiğini anlatmadım onu da üstünüze almışsınız. Diğer arkadaş içinde gerekli bilgiyi vereyim, yukarıda şu kısımda belirtmiştim sanırım okumadınız orayı. Kreatini almamın sebebi ise 1. olarak hücrelerimde su tutması hacim ve performans artışı, 2. olarak ise beyin sağlığı üzerindeki olumlu etkisi. Benim kaynaklarım ise şu anda bulamadığım makaleler, yüksek lisans yapmış personal tranier arkadaşlarım ve daha nice araştırmalar.
Kreatinin ağırlık arttırmana fayda sağladığı da bilimsel olarak kanıtlanmış bir etkidir. Atp üretimine katkı sağlaması bir yana, kaslarında seninde dediğin gibi ekstra su tutarak kaslarını güçlü de tutuyor. 10 15 kg abartı da olabilir olmayadabilir bilemeyiz. 30 kg bench atan adam 45e çıkabilir, 2 3 hafta içerisinde ama 80 bench atan 95e çıkamaz.

, aç yaparsan preworkout, kreatin içsen bile tok karnına yaptığın gibi yapamazsın.
Kaynak alt taraf falan mı hocam. Aç tok fark etmez, dün sabah yediğin yemek bile bu akşamki antrenmana katkı sağlar. Vücut geliştirme süreçtir, böyle boş şeylere takılmak anlamsız. Yine de en iyisi yapılan öğüne bağlı 2.30-4 saat arası açlıkla gitmek.

Hanginizin dediği doğru acaba🤔

Hocam eğer ki idmanda yüzde 100ünüzü verebilen birisi değilseniz, gerçek sert idman atmayı bilmiyorsanız, beslenmeniz doğru değilse, hareket formları tam oturmamışsa, antrenman sisteminize vücudunuzun adapte olacağı şekilde alışmadıysanız kreatin falan almanıza gerek yok.
Kreatin senin antrenmanda verdiğin 8/10'luk eforu 9 belki 10/10a çekecek bir takviye.
Sen daha kendin antrenmana yüksek efor vermeyi (gerçekten yüksek efor vermeyi) bilmiyorsan seni orada kurtaracak olan kreatin değildir.
Bence biraz daha bekleyin ve daha çok uzmanlaşmanız gereken şeylerde uzmanlaşın. Daha sonra kreatine başlayabilirsiniz. Kreatin saç falanda dökmez.
Her hafta veya 2 haftada bir ağırlıklarınız artmamaya başladığında o zaman başlangıç seviyesinden çıkmışsınız demektir. Ağırlıklarınız belli bir seviyeye gelip, gelişim biraz daha yavaşlayana kadar bence size olacak olan etkisini hissetmeniz bile pek mümkün olmayabilir.

Son düzenleme:
Peki hocam boyum 186 kilom 115 hedefim 90 kilo mayısta spora başlayıp ekime kadar güzel bir idmanla hedeflediğim kiloya ve güzel bir vücuda sahip olmak istiyorum. Ne önerirsin nasıl önerirsin beslenme ve supplement açısından. Ha son olarak da hangi marka supplementleri önerirsin?

Peki hocam boyum 186 kilom 115 hedefim 90 kilo mayısta spora başlayıp ekime kadar güzel bir idmanla hedeflediğim kiloya ve güzel bir vücuda sahip olmak istiyorum. Ne önerirsin nasıl önerirsin beslenme ve supplement açısından. Ha son olarak da hangi marka supplementleri önerirsin?
Hocam antrenmanda hareket formlarını oturtma, sert antrenman atma, kası gerektiği kadar tükenişe götürme konularını vs. geçiyorum.
Dengeli ve giderek azalan bir kalori açığı oluşturun. Günlük alacağınız protein minimum 220 230 gr civarlarında olsun. Ne kadar fazla o kadar iyi. Sebze tüketminie de önem verin, antrenman sonrası 30 dakika kardiyo yapılabilir.
Supplement olarak, eğer ki diyetin yüzünden antrenman performansın yeterli gelmiyorsa ve gerçekten yorgun oluyorsan, haftada 2 gün kullanmak şartıyla pre workout alabilirsin.
Protein tozu şart.
Creatine de paran varsa kullanabilirsin.
Onun dışında pre workout almazsan yine haftada 3 gün civarı bir sınırlamayla kafein alabilrsin.
Başka da etkili pek birşey gelmiyor aklıma.
Marka olarak genel bir marka söylenmez, her markanın farklı ürünü kalitelidir.
Şuan whey olarak güncel fiyatlara göre wpc80 nutrade premium whey önerebilirim. Bigjoy indirimi bitmediyse onu da deneyebilirsiniz.
Pre workoutu da haftada 2 kullanacağınız için çok uzun gidiyor. Bu yüzden paraya kıyıp olimp r weiler alabilirsiniz, dünyanın en iyisi. Eğer ki bu kadar abartmaya gerek yok derseniz, TR şartlarında çoğu pre aynı zaten. Yine nutrade pre workout güzel etkiye sahip ancak fiyatını bilmiyorum. Protein ocean vs. alabilirsiniz ucuzdur preleri.

Geri
Yukarı