Supplementler nasıl kullanılır?

Slovenn

Decapat
Yer
Melikgazi/Kayseri
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, ben spora yazdan sonra ara vermiştim tekrar başladım 15. gün oldu bugün. Proteinocean markasından fitness paketi aldım içerisinde BCAA+, creatin ve whey protein var ayrı ayrı. Antrenmandan geldim, bunları nasıl tüketmem gerekiyor? İnternette yeterli ve doğru bilgi bulamadım size danışmak istedim bilgilendirirseniz çok mutlu olurum.

Kreatin her gün 5 gram yani içinden çıkan ölçek kadar aç tok zaman fark etmez.
Protein tozu tercihen antrenman sonrası gene 1 ölçek içindeli ölçekle günlük protein ihtiyacını gidermek için içilir eğer beslenmen iyiyse içmesende olur her gün içmek zorunda değilsin.
BCAA ise zaten proteinlerin içinde bulunan bir aminoasittir yumurtada ette tavukda bulunur yani onu da her gün içmek zorunda değilsin beslenmenin yetersiz olduğu bir gün içebilirsin.

Kreatin: Zaman fark etmeksizin herhangi saat içilebilir. Yükleme yapmıyorsanız, istediğiniz saatte 5 gram için. Günde 20 gramı geçmeyin.

BCAA: 1 ölçek, profesyonel seviyede 2 ölçek. Antrenman öncesi ve sırasında enerji ve yıkımı azaltma, antrenman sonrasında protein sentezini artırma ve yıkımı, yapıma çevirme özelliği vardır. Genellikle antrenman sırasında veya sonrasında içilir.

Whey: Yeterli protein alınıyorsa veya 20-25 gram eksik oluyorsa 1 ölçek. Eğer yeterli protein alınamıyorsa, 40-50 gram eksik kalınıyorsa 2 ölçek. Günde 2 ölçekten fazlasını içmeyin. Antrenmandan sonra için.

Geri
Yukarı