Suriye’den Patates Almak Hakkında

La kardeş böyle bi mantık mı olur?
İşte ''patatesi depolarda saklıyorlar ee ne yapalım bu depocuları bitirmek için ithal patates '' tamam.
Et fiyatları yükseldi. Niye? Ulan bu depocular. Ee ne yapalım ithal hayvan.
Soruyum kim zarar görüyor depocular mı işin temelindekiler mi ? Depocuları bitirmek için ithalden başka yol yok mu?

Danışıklı dövüş olmasın o. Halkı devlet bitirmiyor, tarımı devlet bitirmiyor, depocular bitiriyor, at suçu depocuya. Eeee sen devletsin ne iş yapıyorsun, çeksene kulaklarını, gidip, gazeteleri, muhalefet yaptığı için azarlayanlarda ses soluk yok. Ama hakkını vereyim, böyle şeytan aklı Atatürk'te bile yoktu, birileri iyi yetiştirmiş helal olsun, salıverin gitsin, tecavüz kaçınılmazsa...

Abi işin doğrusu şöyle prosedür bildiğiniz gibi zor değil bilakis yarım gün içinde halledebilecek işler. İnanın işler hızlı ve doğru olsun diye dosyaları eve getirip evde işlem yapıyoruz.

Devlet ne yapsın insanlar çakal üçkağıtçı olmuş. Ben hem hayvancılık hemde tarım ile uğraşıyorum ve devlet desteği alıyorum. İneğimiz doğuruyor buzak başına 600 tl destek alıyoruz. Tarım yapıcam diyorsun devlet arazisinden veriyor sürdüğün sürece arazi senin ama insanlar çakal olmuş herşeyin bug ını arıyor kolay para kazanmanın peşine düşmüşler. Hayvan desteği veriyor devlet bizim burda daha destek gelmeden kasapla anlaşıyor insanlar 0 faizli kredi yarısıda devlet destekli hibe baba oğula vermez diyolar öyle parayı. Hayvanlar geliyor denetleme geçince direk kasapa yolcu. Kaç yaşındasınız bilmiyorum ben 31 yaşındayım bu hükümetten önce annem bana eczaneden ilaç alabilmek için geceden eczane sırasına girerdi. Ben börtlenin kasesini 3 yıldır 3 tl den veriyordum toptan istanbula gidiyor dondurma üretimine biraz araştırdım ki bizim toptancı 10 tl ye satıyor 10 tl adam benden alıyor adrese teslim 10 tl. Parayı devlet değil çiftçi değil bu aracılar kazanıyor. Patatesin tarladan çıkış fiyatı 1 tl iken son tüketiciye girişini siz biliyorsunuz hatta hallerde öyle şeyler dönüyorki malı görmeden alıp satıyon borsa olmuş patates değilde tahvil bono repo satıyorlar. 3 Yıl kaçtı ama bende kendi malımı iniyorum pazarda satıyorum ve para kazanıyoruz gençler Allahıma şükürler olsun. Devletin bu toptancılara malın çok el değiştirmesine engel olması lazım.

İlerde değerlenir oralar ondann

Menderes'in köprüsü 14TL.
Yeni köprü 200 küsür ve bunu tüm vatandaşlardan ayrıca vergiler ile de alıyorlar.

Şükür bir tane konuşan değil de üreten çıktı

300 bin ton patatesimiz alınmamasından dolayı çürüyor ama biz gidip Suriyeden alıyoruz.
muazzam

O ülke iyice sömürülmüş, bitmiş. Birde onlardan gıda mı alıyorsun? Bence alma, belki bir kaç fakirin hayatını kurtarırsın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…