Suriyeli biri Fransa'daki parkta 6 küçük çocuğa bıçaklı saldırı gerçekleştirdi!

Nefretinizi sisteme yöneltmek yerine ırklara yönelttiginiz her bir saniye, aslında hayatınızdan çalınan boş saniyeler. Gerçekten insanın bir oturup sorması lazım kendine: "Yahu iyi hoş da elime ne geçiyor bu karşıtlık ile? Bu büyük nefret acaba ileride nelere yol açar?"

Ama yok. Konu hakkında ne dogru düzgün siyaset üretebiliyorsunuz ne de sorunun ana kaynağına odaklanabiliyorsunuz. Duygularınızla, öfkenizle hareket ettiğiniz sürece de önünüze gelen her kanaat önderinin yahut ateşli bir siyasi kişiliğin postalları altında ezilmeye mahkumsunuz. Evet evet sen, seküler milliyetçi arkadaş. Halihazırda eziliyorsun aslında, sadece haberin yok. Böyle devam. Umarım fazla sürüklenmezsiniz.

Nefretinizi sisteme yöneltmek yerine ırklara yönelttiginiz her bir saniye, aslında hayatınızdan çalınan boş saniyeler. Gerçekten insanın bir oturup sorması lazım kendine: "yahu iyi hoş da elime ne geçiyor bu karşıtlık ile? Bu büyük nefret acaba ileride nelere yol açar?"

Ama yok. Konu hakkında ne dogru düzgün siyaset üretebiliyorsunuz ne de sorunun ana kaynağına odaklanabiliyorsunuz. Duygularınızla, öfkenizle hareket ettiğiniz sürece de önünüze gelen her kanaat önderinin yahut ateşli bir siyasi kişiliğin postalları altında ezilmeye mahkumsunuz. Evet evet sen, seküler milliyetçi arkadaş. Halihazırda eziliyorsun aslında, sadece haberin yok. Böyle devam. Umarım fazla sürüklenmezsiniz.

2028'e kadar bu forum durursa gel 2028'de konuşalım bu konuyu. Bakalım nefret ırka mı yoksa o ırkın yaşattığı kültüre mi?

2028'e kadar bu forum durursa gel 2028'de konuşalım bu konuyu. Bakalım nefret ırka mı yoksa o ırkın yaşattığı kültüre mi?
Fark etmiyor. Hâlâ ırk tartışması yapıyorsun mesela.

Ben göçmen, mülteci, sığınmacı -her ne derseniz- bir sorun teşkil ettiği noktasında sizden farklı düşünmüyorum. Ciddi bir sorun. Ülkelerine de geri dönmeliler. Lakin mülteciler gökten bir anda peydah olmadı, bunun da farkindasinizdir sanıyorum. Sorun şu: Konu öyle bir yere evrildi ki artık hükumet eleştirilerinden ziyade bunları konuşuyoruz. Aylar önce de böyleydi, hâlâ böyle.

Yeni konular

Geri
Yukarı