Suriye'nin Humus kentinde geleneksel Marmarita Festivali düzenlendi

Buranın Suriye olduğuna emin miyiz? Bir tanesi bile Kayseri'ye gelenlere benzemiyor. Kayseri'de olanlara bakınca siyah kıyafet ve sadece gözleri görünüyor.
Bunu ben de fark ettim. Acaba biz mi yanlış biliyoruz?

Bir Suriyeli ile sohbet etme fırsatım olmuştu, konu şeriata geldiğinde güldü ve kız kardeşinin açık olduğunu söyledi.

Keşke zahmet edip bir Suriye haritasına baksanız Humus nerede diye.

Oralar Suriye'nin en zengin kesimleri Akdenize yakın kesimleri zaten. Oralarda savaş veya isyan olmadı. Oralarda ne OSO var ne YPG-PYD-PKK var. Onlar elit kesim.

Şu haritada Yeşil yerlerde Türk askeri var. Sarı yer YPG-PYD-PKK ve ABD'nin olduğu yerler. Humus ise Lübnan sınırına yakın Akdenize yakın bir şehir.

1660739925415.png

Not: Bİlmem hatırlar mısınız. Bir ara Hendek olayları vardı 800'den fazla şehit verdiğimiz. O sıra hendek kazılan illerde kan gövdeyi götürüyordu. Ama Az ilersi Mersin Antalya tarafları herkes tatildeydi aynı hesap.

Ne yazık ki Türkiye'ye kaçan Suriyeliler bu sarı ve yeşil bölgelerden gelenler...

Dosya Ekleri

• 1660739871452.png
    1660739871452.png
    1,2 MB · Görüntüleme: 10
Festivalleri bitmeyen Suriye'de, bir festival daha düzenlendi. İnsanların aklına "Askerlerimiz bunun için mi şehit oluyor, Suriyelilerin dönmek istemediği yer burası mı?" gibi sözlerin gelmemesi mümkün değil.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eki Görüntüle 1488720

Eki Görüntüle 1488722
.....

Geri
Yukarı