Suudi Arabistan'dan Türkiye'ye ambargo: Turk markaları ülkeye sokulmayacak

Neden herkes araplara sallamış onlar din kardeşlerimiz unuttunuz mu? Ayrıca dolara gerek yok onların doları varsa ekonomileri iyiyse de bizim ALLAHIMIZ var. 💪(!)
Peki neden herkes ekonomi yüzünden devleti suçluyor.
Kimi suçlayalım? Kararları o veriyor, ülkeyi o yönetiyor? Saraya harcanan paranın haddi hesabı yok..

Neden herkes araplara sallamış onlar din kardeşlerimiz unuttunuz mu? Ayrıca dolara gerek yok onların doları varsa ekonomileri iyiyse de bizim ALLAHIMIZ var. 💪(!)

Kimi suçlayalım? Kararları o veriyor, ülkeyi o yönetiyor? Saraya harcanan paranın haddi hesabı yok..
Arapların ALLAHı yok onların garip cinsel takıntılı sapık erkekleri kayıran adetleri var.

Arap'ları genel yargılamayın. Aralarında çok iyi insanlar da var bizzat benim tanıdığım çok iyi Arap'lar da var. Ama kötü Arap'ları cidden sevmiyorum gıcık insanlar bayağı.

Arap'ları genel yargılamayın. Aralarında çok iyi insanlar da var bizzat benim tanıdığım çok iyi Arap'lar da var. Ama kötü Arap'ları cidden sevmiyorum gıcık insanlar bayağı.
Onlara zaten lafım yok ama ülkelerin başında veya yüksek mertebelerde ne iyi nede derdi cinsellikten farklı olan insanlar var.

Peki neye ambargo koyacaklar, ürettiğimiz bir şey yok ki.

Ürettiğimiz şeyleri sıralasam pek büyük olmasa da oldukça fazla olur.
Yüzölçümü bizim %5'imiz kadar, nüfusu bizim %10'umuz kadar olan İsviçre'nin 2018 ihracatı 310 milyar dolar. Yüzölçümü bizim %5'imiz, nüfusu ise %20'imiz kadar olan Konya büyüklüğündeki Hollanda ise 550 milyar dolarlık ihracat hacmine sahip. Bizim ise sadece 177 milyar dolar! Yüzölçümü, kaynaklar, nüfusa baktığımız zaman üretim konusunda rezil durumdayız.

Koca ülke tabii ki bir şeyler üretecek, önemli olan şey bunu yapabildiği işlem hacmi. O bizde yok... Ayrıca Suudi Arabistan'ın ambargosu normalde umursanmayacak bir şey olsa da şimdiki hassas ekonomide zarar verici olur. 2 yıl önceki ihracatımızın 2.79 milyar dolarını onlara yapmışız. Şimdiki durumda miktardan bağımsız ülkeye girecek tüm rezerv dövize ihtiyacımız var.

Geri
Yukarı