svchost.exe nasıl silinir?

DarkGreen_1234

Femtopat
Merhaba ilk öncelikle bilgisayarıma bir virüs girmesi sonucu ortaya çıkan bazı sorunlar var. İlk öncelikle size hikayeyi anlatayım. İlk olarak o gün beğendiğim bir şarkı vardı bunu Web'den indirmek için bir siteye girip URL'yi yapıştırıp indirdim sonra bilgisayarımda bazı kasmalar meydana geldi artık bilgisayar eski kullandığım bilgisayar gibi değildi. Her kapatıp açtığımda kasması daha da çok fazlalaşıyordu. Sonra kuzenim gelip bilgisayarı sıfırladı, fakat hala bu sorun devam ediyordu. Görev yöneticisinde birden çok daha fazla "svchost.exe" görünmeye başladı. Eskiden bu 7 taneyken şimdi 61 tane oldu. Sonra antivürüs programlarıyla taramaya başladım bunlardan biri ise dr. Web fakat hiçbiri bu sorunu gideremedi.

Şu an bilgisayarımla kasarak bir işlem yapıyorum. Bu virüs girdiği zaman kuzenimin bilgisayarına da girmiş. O da bu şarkıyı indirerek virüsü aynı anda kapmış olduk. Sonra o gün konuştuğumuz bir sosyal medya uygulaması vardı, bu sosyal medya uygulamasının büyük bir güncelleştirme getirdiğini zannettik ertesi gün kuzenim bunun bir trojan olduğunu ve kendisinin bunu aynı programla taradığını söyledi kuzenimin bilgisayarının RAM'i 8 GB'dı virüs girmesiyle 8 GB'ın yarısı virüs dolduğu için o tarayarak bu sorunu halletti. Fakat ben aynı programla bilgisayarımı taradığım zaman bilgisayarım kapanıyor, program çöküyordu. Şimdi ise bu virüs hala devam ediyor format atmayı planlıyorum bu formatı diski biçimlendirerek mi devam edeyim yoksa format atmadan tavsiye ettiğiniz bir antivirüs programı var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Malwarebytes ve Kaspersky ikilisini de denediyseniz ben temiz kurulum derim ama @Murat5038 ve @24099 hocamın fikirleri daha belirleyici olacaktır. Ama virüs olduğunun kanısına varmanız beni şaşırttı. Emin misiniz virüs olduğundan? Bu Görev Yöneticisi'nde sıkça görülür ki.

Öncelikle öyle bir virüsün kolay şekilde silinmiyeceğini belirtmek isterim siz yine de Anti-Virüs programlarıyla şansınızı deneyin olmazsa güzel bir format şart.

Malwarebytes ve Kaspersky ikilisini de denediyseniz ben temiz kurulum derim ama @Murat5038 ve @24099 hocamın fikirleri daha belirleyici olacaktır. Ama virüs olduğunun kanısına varmanız beni şaşırttı. Emin misiniz virüs olduğundan? Bu görev yöneticisi'nde sıkça görülür ki.

Peki sence de bu şarkıyı indirdikten hemen sonra bilgisayarımın kasması ve kuzeniminde bilgisayarına aynı şarkıyı indirerek bu sorunu yaşaması sence normal mi?
Öncelikle öyle bir virüsün kolay şekilde silinmiyeceğini belirtmek isterim siz yine de Anti-Virüs programlarıyla şansınızı deneyin olmazsa güzel bir format şart.

Bu formatı nasıl atabilirim? Bazı yerlerde diski biçimlendirerek devam edin diyorlar bazı yerlerde diski silin diyorlar izlediğim videolarda diski silip yapıyorlar fakat hepsi aynı değil.

Peki sence de bu şarkıyı indirdikten hemen sonra bilgisayarımın kasması ve kuzeniminde bilgisayarına aynı şarkıyı indirerek bu sorunu yaşaması sence normal mi?

Bu formatı nasıl atabilirim? Bazı yerlerde diski biçimlendirerek devam edin diyorlar bazı yerlerde diski silin diyorlar izlediğim videolarda diski silip yapıyorlar fakat hepsi aynı değil.

UEFI Windows 10 Kurulum Rehberi - Technopat bu adrese giderek Recep Baltaş'ın oluşturmuş olduğu kurulum rehberini okuyabilirsin gayet kolay ve basit

Yeni konular

Geri
Yukarı