svchost.exe virüsü nasıl silinebilir?

Emperor4231

Megapat
Makaleler
1
Yer
Konya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
HP OMEN 30L, RTX 3060, Ryzen 5 5600X, HyperX 3200Mhz CL22 16GB Dual Kit
Meslek
Kılınç Makina Tarım Sanayi'de çalışıyor
Herkese iyi forumlar. İş yerimde insanların kafamı ütülemesi sonucu kendi bilgisayarımı söktüm ve başka bilgisayar kullanmaya başladım. Ama bilgisayara format atmama izin vermedikleri için ne Windows 10 kurabiliyorum ne de virüslerini temizleyebiliyorum. Windows 7 Ultimate kurulu ama zamanında KMSpico yapılmış. Herhalde ondan kaynaklı olacaktır ki bilgisayarınızı resmi olarak etkinleştirin diyor ve arka planda svchost.exe çalışıp bilgisayarı sömürüyor. Bu svchost.exe muhabettinden nasıl kurtulabilirim?
Not: Orijinal lisanslı ESET var ama virüs olarak görmüyor.

Kaspersky ile tarama yapabilirsiniz. Daha önce sahtesiyle karşılaşmıştım svchost.exe'nin. Kaspersky gayet güzelce sildi.

Herkese iyi forumlar. İş yerimde insanların kafamı ütülemesi sonucu kendi bilgisayarımı söktüm ve başka bilgisayar kullanmaya başladım. Ama bilgisayara format atmama izin vermedikleri için ne Windows 10 kurabiliyorum ne de virüslerini temizleyebiliyorum. Windows 7 Ultimate kurulu ama zamanında KMSpico yapılmış. Herhalde ondan kaynaklı olacaktır ki bilgisayarınızı resmi olarak etkinleştirin diyor ve arka planda svchost.exe çalışıp bilgisayarı sömürüyor. Bu svchost.exe muhabettinden nasıl kurtulabilirim?
Not: Orijinal lisanslı ESET var ama virüs olarak görmüyor.

Svchost virüs değildir Windows için çalışan bir hizmet gibi düşünün.

Svchost virüs değildir Windows için çalışan bir hizmet gibi düşünün.

Ama boşuna performans yiyor. Diğer bilgisayarlarda böyle bir sıkıntı yok. Diğer bilgisayarların bileşenleriyle bu aynı.

system32 klasörü ama görev yöneticisinde 2 tane svchost var. ikisininde konumu aynı.
Hocam 2 tane olması normal. Her bilgisayarda zaten 1 den fazla olur isterseniz şöyle benimkine bakın

1646219045229.png

Bir sürü var svchost.exe bende. Ve ben mbam ile kaspersky ile eset ile hep tam tarama yapmıştım ve temiz çıkmıştı. Eğer yanında system yazıyorsa benim gibi sıkıntı yoktur. Ha eğer system.local,network falan değilde admin vb. birşeyler yazıyorsa o zaman sıkıntı var demektir.

Hocam 2 tane olması normal. Her bilgisayarda zaten 1'den fazla olur isterseniz şöyle benimkine bakın

Eki Görüntüle 1320472
Bir sürü var svchost.exe bende. Ve ben MBAM ile Kaspersky ile ESET ile hep tam tarama yapmıştım ve temiz çıkmıştı. Eğer yanında System yazıyorsa benim gibi sıkıntı yoktur. Ha eğer System. Local, network falan değil de admin vb. bir şeyler yazıyorsa o zaman sıkıntı var demektir.

Bilgisayar Windows 7 ve diğer makinelerde böyle bir sıkıntı yok.

Herhalde evet. Kaspersky ile tarama yaptım temiz çıktı.

Geri
Yukarı