SVM mode açtıktan sonra bilgisayar açılmıyor

kadir öztekin07

Hectopat
Ekran kartı
Rx6600xt
Anakart
Msi Mag b550m mortar
İşlemci
R7 5700x
BlueStacks indirebilmek için svm mode açtım ve bilgisayar kapandı açılmadı. Çözüm ne ne yapabilirim? Anakartım B550M Mortar BIOS pilini çıkarırsam her şey sıfırlanır mı? Çünkü M-Flash ile BIOS güncellemeden ekran kartına güç gelmiyordu öyle bir şey olsun istemem.

Son düzenleyen: Moderatör:
O iki teli tornavida ile temas ettir ve açma kapama tuşuna bas.
Power kablosu takılı olması lazım yani sistemde enerji olmalı.
Düğmeye basınca sistem açılmayacak.
Sonra Power kablosunu PSU'dan çek ve pinlere temas ettirdiğin tornavidayi çek.
15 sn bekle ve Power kablosunu tak sistemi çalıştır.

Hocam yani tornavidayı yatay bir şekilde 2telin üzerine temas ettireyim değil mi temas ederken Power tuşuna bascam ama sistem doğal olarak açılmayacak Power düğmesine bastıktan sonra PSU kablosunu arkadan çekeceğim değil mi?

Sorularım: 1-anakarttan duman vs çıkabilir mi kısa devre yaptıracağım sonuçta
2-tornavidayı 2 tele de temas ettireceğim değil mi ve kaç saniye tutayım kitapçıkta bir tane küçük zımbırtısı gözüküyor o zımbırtıyı 5-10 sn takılı tutun diyor ama bende çıkmadı.

Hocam yani tornavidayı yatay bir şekilde 2telin üzerine temas ettireyim değil mi temas ederken Power tuşuna bascam ama sistem doğal olarak açılmayacak Power düğmesine bastıktan sonra PSU kablosunu arkadan çekeceğim değil mi?

Sorularım: 1-anakarttan duman vs çıkabilir mi kısa devre yaptıracağım sonuçta.
2-tornavidayı 2 tele de temas ettireceğim değil mi ve kaç saniye tutayım kitapçıkta bir tane küçük zımbırtısı gözüküyor o zımbırtıyı 5-10 sn takılı tutun diyor ama bende çıkmadı.

Duman çıkmaz rahat ol.
Evet iki tele dokunduracaksın amaç o tellerin birbirine değmesi.
Dokundup Power'e bas kaboluyu çek tamamdır.
Bunun süresi yok Power'e bastığında birbirine temas etmeli bu kadar.

Duman çıkmaz rahat ol.
Evet iki tele dokunduracaksın amaç o tellerin birbirine değmesi.
Dokundup Power'e bas kaboluyu çek tamamdır.
Bunun süresi yok Power'e bastığında birbirine temas etmeli bu kadar.

Hocam yani sistem elektrik alacak değil mi PSU on mode da olacak tuşa bascam sonra hemen PSU kablosunu arkadan çekeceğim değil mi PSU kablosunu arkadan çekmek yerine Power tuşuna 7 8 sn basılı tutsam nasıl olur?

Hocam yani sistem elektrik alacak değil mi PSU on mode da olacak tuşa bascam sonra hemen PSU kablosunu arkadan çekeceğim değil mi PSU kablosunu arkadan çekmek yerine Power tuşuna 7 8 sn basılı tutsam nasıl olur?

Hocam aynı şeyleri tekrar soruyorsun.
Evet sistemde elektrik olacak.
PSU on mode olacak.
Power tuşuna basılı tutmayın bir kere basın ve kabloyu çekin ya da PSU'nun arkasındaki düğmeden off konuma alın.

Hocam aynı şeyleri tekrar soruyorsun.
Evet sistemde elektrik olacak.
PSU on mode olacak.
Power tuşuna basılı tutmayın bir kere basın ve kabloyu çekin ya da PSU'nun arkasındaki düğmeden off konuma alın.

Haklısınız bende yanlış bir şey yapmamak istiyorum o yüzden sürekli doğru anlamış mıyım diye soru soruyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı