Switch açılmadan lubed yapılır mı?

394919

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar iyi günler öncelikle klavyem Huano red Switch'li bir e-yooso Z686. Lubed için gres yağları bana pahalı geldi açıkçası. Switch'lerin içini açmadan lubed yapılabilinir mi? Zaten Türkiye'de swtich sökücü bulamadım ellede sökmek istemiyor ve şunu merak ediyorum daha uygun gres yağı ile yapılır mı? Çünkü satılanlar zaten tüp halinde veya kutuda benim için gereksiz fazla bir tane klavyeyi yapacağım sadece. Konu hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.
@Shuriken, @hadwiger, @Silinen üye

Hocam. Daha yeni lube yapmış biri olarak Amazon'da gayet güzel setler var. 10 günde de geldi. Switch açmadan yapılan lube daha çok sprey yağlarla yapılıyor ve inanın hem kalıcı olmuyor hem de klavyeye de akarak zarar verme riski var.

Ben bu seti aldım ve tam boy klavyenin tüm switch'lerine yetecek kadar yağ mevcut.

32.jpg

Biraz daha biriktirip yapacaksanız böyle bir şey yapın. Ama switch açmadan da yağmala yöntemi var yine GPL205-G0 lube ile. Ama her halukarda o krem lube alınması gereken bir malzeme.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu arada videodaki gibi iri bir fırçayı tavsiye etmem.

Hocam. Daha yeni lube yapmış biri olarak Amazon'da gayet güzel setler var. 10 günde de geldi. Switch açmadan yapılan lube daha çok sprey yağlarla yapılıyor ve inanın hem kalıcı olmuyor hem de klavyeye de akarak zarar verme riski var.

Ben bu seti aldım ve tam boy klavyenin tüm Switch'lerine yetecek kadar yağ mevcut.

Eki Görüntüle 1799690

Biraz daha biriktirip yapacaksanız böyle bir şey yapın. Ama Switch açmadan da yağmala yöntemi var yine GPL205-G0 lube ile. Ama her halukarda o krem lube alınması gereken bir malzeme.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu arada videodaki gibi iri bir fırçayı tavsiye etmem.

Hocam o krem olan sanırım gres yağı. Bütün gres yağları olur mu acaba? Switch açmadan kırmızı kısmına ve yanlarına iyice yedirsem o dediğiniz krem yağı olur mu? Haklısınız sprey sıkıntılı biraz.
Bu ürün örneğin hoca miş görür mü? Sonuçta bu da sürtünme etkisini azaltan bir şey 😂

Yağların belli bir kıvam dereceleri ve kullanım alanlarına göre içerik farklılıkları var. Benim ve bir çok modlama yapanın da kullandığı yapın kodu GPL205-G0. Bunun harici kullanılacak bir yağın ne sonuçlar doğuracağını bilemiyorum. Ayrıca PCB arkası bantlama ve kasa içi boşlukları da pamuk vb. malzemelerle doldurmak da sesi hayli toklaştırıyor.

Yağların belli bir kıvam dereceleri ve kullanım alanlarına göre içerik farklılıkları var. Benim ve bir çok modlama yapanın da kullandığı yapın kodu GPL205-G0. Bunun harici kullanılacak bir yağın ne sonuçlar doğuracağını bilemiyorum. Ayrıca PCB arkası bantlama ve kasa içi boşlukları da pamuk vb. malzemelerle doldurmak da sesi hayli toklaştırıyor.
Switch açılmadan yapılan lube işlemi hiç sağlıklı olmuyor, klavyeye zarar verme ihtimali çok yüksek o yüzden tavsiye etmem.
O zaman bu şekilde devamedeyim hocam. Lubed işlemi için yeni bir klavye parası ödemek istemiyorum açıkçası 😂 . Birde farklı olarak ben tuşu söktüğümde zaten yağlı olduğunu fark ettim tabii çok hafif bir katman ama acaba üretirken nasıl bir yağ kullanıyorlar, birde lubed yapmadan sadece pcb söküp strafor tarzı bir şey yapsam klavye altına acaba ses tokluğuna etki eder mi hocam ?

O zaman bu şekilde devamedeyim hocam. Lubed işlemi için yeni bir klavye parası ödemek istemiyorum açıkçası 😂 . Birde farklı olarak ben tuşu söktüğümde zaten yağlı olduğunu fark ettim tabii çok hafif bir katman ama acaba üretirken nasıl bir yağ kullanıyorlar, birde lubed yapmadan sadece pcb söküp strafor tarzı bir şey yapsam klavye altına acaba ses tokluğuna etki eder mi hocam ?
Eder tabii ki tape mode ve bir yalıtım malzemesi eklerseniz daha tok olur klavyeniz.

Evet hocam. Modlamadan önce bir video izlemenizi tavsiye ederim.

Hocam şu an sadece o alta yalıtım malzemesi koyacağım yağlama işlemi vs biraz bütçe istiyor düzgün yapılması için. Ekran kartı içinden çıkan şu şey ile yapılır mu dediğiniz işlem?

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2023-05-30 at 22.36.16.jpeg
    WhatsApp Image 2023-05-30 at 22.36.16.jpeg
    240,5 KB · Görüntüleme: 32

Geri
Yukarı