system.exe yüksek disk kullanımı

yusuf12332111

Hectopat
Daha fazla  
RAM
4x1 GB Kingston 1333MHz
Bir oyuna girdiğim zaman oluyor sanıyordum fakat öyle değilmiş.
Sebebi ne olabilir?

Ekran görüntüsü 2022-03-27 170927.png

Windows 10 SSD için tasarlanmış. HDD ile kullanıyorsanız açıkçası yapacak çok şey yok.

Hocam bende hard disk kullanıyorum ama bu şekil kullanım görmüyorum ha çok mu iyi tabii ki de değil ama hep bir hatada hard disk değiştir falan hiç hoş değil çözüm sunmak yerine SSD al diyorsunuz hemen.
Bir oyuna girdiğim zaman oluyor sanıyordum fakat öyle değilmiş.
Sebebi ne olabilir?

Eki Görüntüle 1343739

CMD'yi yönetici olarak çalıştırın sırayla bu kodları girin sistemde sıkıntı varsa onaracaktır.

DISM /online /cleanup-ımage /checkhealth
DISM /online /cleanup-ımage /scanhealth
DISM /online /cleanup-ımage /restorehealth
SFC /scannow

Bu komutlar çözmezse Kaspersky gibi antivirüs programı indirin sisteminizi taratın virüsde olabilir.

Hiç olmazsa en kötü format atarsınız verileri kaybetmeden.

Dipnot: Bazen sistemsel sıkıntılarda bilgisayarı yeniden başlatmak çözüm olabiliyor bilgisayarınızı yeniden başlattıkdan sonra durumu gözlemleyin bir sorun var mı bakın.

Son düzenleme:
Hocam bende hard disk kullanıyorum ama bu şekil kullanım görmüyorum ha çok mu iyi tabii ki de değil ama hep bir hatada hard disk değiştir falan hiç hoş değil çözüm sunmak yerine SSD al diyorsunuz hemen.

CMD'yi yönetici olarak çalıştırın sırayla bu kodları girin sistemde sıkıntı varsa onaracaktır.

DISM /online /cleanup-ımage /checkhealth
DISM /online /cleanup-ımage /scanhealth
DISM /online /cleanup-ımage /restorehealth
SFC /scannow

Bu komutlar çözmezse Kaspersky gibi antivirüs programı indirin sisteminizi taratın virüsde olabilir.

Hiç olmazsa en kötü format atarsınız verileri kaybetmeden.

Dipnot: Bazen sistemsel sıkıntılarda bilgisayarı yeniden başlatmak çözüm olabiliyor bilgisayarınızı yeniden başlattıkdan sonra durumu gözlemleyin bir sorun var mı bakın.

Kusura bakmayın biraz geç cevap verdim anca şu an deneme fırsatım oldu. Fakat olumlu sonuç alamadım.

Geri
Yukarı