System service exception mavi ekran hatası

fikri123

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle merhaba. Twitch'te yayın açmaya çalışıyorum ama sadece yayında 1/2 saat geçtikten sonra mavi ekran alıyorum.
Sistem özellikleri.
  • i5 10400F.
  • GTX1650S.
  • 8 GB RAM.
  • H410M-A.
  • 240GB SSD.
Ben 8 GB RAM yetersiz geliyor diye düşünüyorum. RAM testi yaptım bir hata çıkmadı minidump dosyasını paylaşıyorum bir bakar mısınız?

HATA: System service exception

Son düzenleyen: Moderatör:
Zamanla öğreneceksiniz. Belli bir noktadan sonra insan ezberler oluyor dosyayı. Ben sırf böyle yanlış bir duruma düşmemek için kendi veritabanımı oluşturdum ve hala genişletmeye devam ediyorum. Sizlere tavsiye edebilirim. Çoğu sitede yer almayan dosyaları çözümleri ile veritabanıma eklemeye çalışıyorum. Bence böyle ya da daha farklı bir yol izleyebilirsiniz.
Adam gibi çıkıp da anlatan yok.
Keşke düzgün bir kaynak olsa da onu örnek göstersek.
Sistem toplama kısmından buraya geçince ne olduğunu şaşırdım sonuçta bir anakartı anlatan yüzlerce yazı vardı ama mavi ekran kodları veya dosyaları için adam gibi kaynak bile yok.
Ya da var mı? Ben mi bilmiyorum?

Anlamadım dosyaları.
cdd.dll ne bu?
@Assecreed @Enes3078

1-EasyAntiChea kaldırın.

2- Rehberi uygulayın.

Easyantichea Apex oyunun bir programı.

Ne yazık ki alakası yok. Açılımı "Canonical Display Driver" bunun. @fikri123 aşağıdaki dosyayı indir ve kur o hata için.

Minimum gereksinimleri karşılamıyor hatası alıyorum ve bunu neden indiyorum.

Sizce benim dediğim mantıklı olabilir mi RAM yetersiz kalıp mavi ekran vermesi çünkü yayın açıkken mavi ekran alıyorum.

Ne yazık ki alakası yok. Açılımı "Canonical Display Driver" bunun. @fikri123 aşağıdaki dosyayı indir ve kur o hata için.

Çözüm yolu bulabildiniz mi acaba çünkü dediğiniz şeyi indirip kurmaya çalıştım hata verdi. Mavi ekran neden kaynaklanıyormuş?

Ne yazık ki alakası yok. Açılımı "canonical display driver" bunun. @fikri123 aşağıdaki dosyayı indir ve kur o hata için.

Çözüm yolu bulabildiniz mi acaba çünkü dediğiniz şeyi indirip kurmaya çalıştım, hata verdi. Mavi ekran neden kaynaklanıyormuş?

RAM yetersiz kaldığı zaman mavi ekran yemezsiniz. @PanzerTR'ın dediklerini yapınız.

Yaptım bunu, daha önce de yapmıştım. Son çare buraya geldim, minidump okumayı bilmiyorum ki, bilsem keşke. Win32, cdd.DLL hataları anladığım kadarıyla vermiş.

Ne yapacağız biz?

Baştan şöyle bir uyarımı yapayım, arkadaşlar bir DLL'den bahsetmiş. Sakın sorunu çözmek adına bunu internetten indirip oraya buraya atmayın. Dosyalarınıza bakıyorum şimdi.

SFC işlemini yaptınız mı? Yapın. Sonra ekran kartınızın sürücüsünü DDU ile kaldırıp güncelleyin.
Söylenen her şeyi yapın bu arada, EAC dahil. Ayrıca normal kullanımda da hata alıyor musunuz, yoksa sadece multitasking yaparken mi?

Geri
Yukarı