Çözüldü SYSTEM SERVICE EXCEPTION Windows 10 mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

paladyne

Femtopat
Daha fazla  
Rastgele bir anda mavi ekran hatası verdi. Hatayı vermeden önce ''prtscr'' tuşu ile ekran görüntüsü almış, Windows tuşuna basıp arama yerine paint.net yazmıştım(paint.net bir görsel düzenleme yazılımı). O anda bilgisayarım bsod hatasını verdi.
Ayrıca bilgisayarımı sabah ilk açtığımda bilgisayarınız başlatılamadı hatası verdi. Enter tuşuna basıp yeniden denedikten sonra üstteki mavi ekran hatasını aldım.

Birkaç gün önce yine mavi ekran hataları alıyordum. DDU ile sürücüleri silip yenilerini yüklemem önerildi. Güvenli modda DDU ile ekran kartı sürücülerimi silip yenilerini yükledim. Birkaç gün dayandıktan sonra yine buradayım.

Anakart - P5G41T m LX.
Ekran kartı - GTX 950 2 GB Dual fan.
RAM - 2x4GB DDR3 1333 MHz(yanlış hatırlamıyor isem)
İşlemci - Intel Xeon X5450 @3.00 GHz overclock profile %5 Speed 3.16 GHz.
BIOS - modlu BIOS.

Paint.net BSOD Minidump
Bilgisayarınız Başlatılamadı Minidump
DxDiag Dökümü

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Belleklerle ilgili sorun yokmuş. Bilgisayar mühendisi amcama sordum, son driverlar sorunlu dedi. Guru3D'den hotfix driver indirip kurdum. Sorun çözüldü.
Her mavi ekran aldığınızda yeni bir konu açmayın.

Önceki konuda RGB Fusion kaldır denmiş, kaldırmamışsınız. Şimdi kaldırın. Ayrıca belleklere test yapın.

Bilgisayarımda RGB Fusion denen bir program bulunmamakta. Bilgisayarımdaki tek RGB donanım kulaklığım.
GPU OverClock programım olan GIGABYTE XTREME GAMING ENGINE programını kaldırdım.
Bellek testini yatmadan önce yapıp sonuçları buraya yazarım.
Program kaldır kısmında ne RGB ne de Fusion kelimesiyle ilgili hiçbir entry bulamadım.
Yardımcı olur musunuz?

GIGABYTE XTREME GAMING ENGINE
Bahsettiğim program bu da olabilir. Dökümdeki dosyayı araştırdığımda RGB Fusion'a işaret ediyordu fakat daha önce bir dosyanın birden fazla programa işaret edebileceğini görmüştüm. Bu bağlamda yaptığınız işlemler şimdilik yeterli.

Bellek testinin sonuçlarını da bu mesajımdan sonra atarsanız sevinirim.

Belleklerle ilgili sorun yokmuş. Bilgisayar mühendisi amcama sordum, son driverlar sorunlu dedi. Guru3D'den hotfix driver indirip kurdum. Sorun çözüldü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı