System Volume Information içine yerleşen virüs

Vaas Montenegro

Hectopat
Yer
Rook Island
Geçenlerde dalgınlığım sonucuyla virüs kaptırdım bilgisayara...Kendimden nefret etmeme sebep oldu bu olay ne kadar beyinsizim diye :D.System Volume Information'un içine yerleşiyor bu virüs ve sürekli boyutu artıyor, format atabilirim ama yeni GTA 5 indirdim o yüzden atmak istemiyorum. Bu System volume information virüsünün ne kadar yazısı falanı varsa okudum yaptım. Yok rmdir "System volume information" /s /Q C: Yok kendini yönetici yap. Olmuyor ne yaptıysam. Sanırım format atacağım bir son umut size sorayım. Bu virüsten kurtulmanın yolu yok mu? Farklı farklı antivirüsler denedim bulamadı. İçinde biraz daha dosya vardı unlocker uygulamalarıyla onları sildim sıkıntı bunlar:

system virus.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem geri yükleme bölümü orası çünkü. Yapılan değişiklikler depolanır geriye dönülmesi istenir diye.
Öncelikle açıklamanız için çok teşekkür ederim.Ben bu dalgınlıkla indirdiğim dosyayı D sürücüsüne indirdim ve D sürücüsüne kurdum.Anti-virüs programım trojan bulundu kaldırıldı dedi ve D sürücümde bu dosya oluştu ilk başta açılmıyordu ama sonradan bir uygulamayla içini açtım.Aynı isimde bir dosya C sürücüsünde de görünce şüphelendim C diskindekini size attım şimdi de D diskindekini size atıyorum.Bir de bu önceden aldığım geri yükleme dosyalarını teker teker nasıl silebilirim? Silmeyi buldum ama hepsini siliyor bana sadece 1-2 tanesi lazım diğerlerini yanlış almışım.Bir de D diskindekinin içi 20,2 KB olmasına rağmen 200 MB kaplıyor D diskinde.Ne yapmamı önerirsiniz? (bu arada indirdiğim dosya bir oyunun türkçe yamasıydı,dalgınlıkla orjinal sitesinden değil de fake bir siteden indirmişim,bilgisayarda trojan falan diyince kafam attı D diskinde ne var ne yok sildim bir de baktım "System Volume Information" isimli bir dosya var ondan dolayı paranoyaya bağladım)(bir diğer konu cmd de rmdir system volume vs yapınca "More? More? More?" diye alt alta sıralanıyor ben de bu "More?"şeysini görünce ben bunu kaldırmaya çalıştıkça bu benimle inatlaşıyor dedim bu konu hakkındaki düşünceleriniz?)Teşekkürler tekrardan.

Dosya Ekleri

• d virüs.PNG
    d virüs.PNG
    6,9 KB · Görüntüleme: 33
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı