Çözüldü SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ChainLee

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba geçenlerce sıkça mavi ekran yemiştim bazu sorunları çözdüm ama bugün 2 kez daha mavi ekran yedim sorun nedir gerçekten bilmiyorum.
Minidump dosyaları.
Hatada Memory corruption hatası gördüm sanırım RAM ya da HDD SATA'sı tam emin değilim diğer hatalar bilmiyorum ama yardımcı olabilir misiniz bazı arkadaşlar HDD veya SSD kablosunu değişti diyor amam faydası olur mu bilmiyorum.
Bir de sistemde 2 tane HDD var ama birinde sadece elektrik kablosu var SATA kablosu yok onu çıkarmalı mıyım?

Çözüm
Çok daha iyi olur başka ekran kartıyla denemen. Kasanın içinde HD_AUDIO yazan bir kablo var, anakarta bağlanan. Onu kontrol et. Ön veya arkada da jak/USB ile bağlı ses cihazı varsa çıkart.

Yeni ekran kartı takmadan önce DDU ile kaldır şu anki sürücüyü ondan sonra kartı tak. Yüklerken de 20.12 olan sürümü kur.
Kusura bakma dönemedim gün içinde. Verifier'ı tekrar aç, açık kalsın.

Hocam birkaç forum gezdim kasada kaçak var ve USB girişlerinden dolayı mavi ekran yemiş birkaç arkadaş vardı bende baktım bendim kasadada kaçak var onu düz düzelttim yalnız USB'lere bakamadım ondan olur mu bilmiyorum dün onu hallettim ve PC'yi indirmeye bıraktım fakat 2 adet daha mavi ekran almışız hocam ya.
Sayın @Murat5038 hocam bir bakabilir misiniz sizde sorun nedir acaba.

DDU'yu uygulayamıyor musun? Aynı hatayı veriyor sistem sürekli. Kasanın HD Audio kablosunu kontrol et, tam oturmamış olabilir. Güvenli moda girip kullan sistemi, sorun çıkmazsa ekran kartını başka bir sistemde dene. Windows Update güncellemelerini de kontrol et.

DDU'yu uygulayamıyor musun? Aynı hatayı veriyor sistem sürekli. Kasanın HD Audio kablosunu kontrol et, tam oturmamış olabilir. Güvenli moda girip kullan sistemi, sorun çıkmazsa ekran kartını başka bir sistemde dene.

Şu an tam olarak ne yapmam gerekiyor hocam DDU ile ekran kartı veya ses i mi sileceğim bir de kasanın o HD Audio kablosu ile pek bir işim yok öndeki jakları diyoruz herhalde ben öyle anladım onu istereniz komple çıkarayım ve HD Audi driverini sileyim bir de öyle deneyelim başka bir ekran kartı ile denemedik isterseniz bir de RX 580 var onla deneyelim bugün.

Çok daha iyi olur başka ekran kartıyla denemen. Kasanın içinde HD_AUDIO yazan bir kablo var, anakarta bağlanan. Onu kontrol et. Ön veya arkada da jak/USB ile bağlı ses cihazı varsa çıkart.

Yeni ekran kartı takmadan önce DDU ile kaldır şu anki sürücüyü ondan sonra kartı tak. Yüklerken de 20.12 olan sürümü kur.

Çözüm

Tamam hocam deniyorum biraz sonra geri gelirim kasa gitti oraya geçiyorum şu an.

Kısa devre, sigorta atması, yetersiz güç, bellek ile ilgili olabilir sorunlar. Şu an sorun çözüldü mü yani?

Yani şu an sorun yok bayağıdır indimede normalde böyle bırakınca 2 saat içinde mavi ekran hatası alıyordum fakat sabahtan beri sıkıntı yok şimdi ise oyunda deneniyor hocam bir sıkıntı olursa dump dosyalarını paylaşırım bir de şey soracaktım bu ekran kartı ikinci el alındı orjina BIOS olmama ihtimali var hocam orijinal BIOS'unda değil ise o yüzden mavi ekran hatası alabilir miyiz?

@ChainLee vBIOS yüzünden mavi ekrana rastlamadım ama olabilir. vBIOS kaynaklı sorunlarda genelde ekran hiç gelmiyor. Testi tamamlayıp sonucu bildirmeyi unutma.

Geri
Yukarı