Çözüldü SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ChainLee

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba geçenlerce sıkça mavi ekran yemiştim bazu sorunları çözdüm ama bugün 2 kez daha mavi ekran yedim sorun nedir gerçekten bilmiyorum.
Minidump dosyaları.
Hatada Memory corruption hatası gördüm sanırım RAM ya da HDD SATA'sı tam emin değilim diğer hatalar bilmiyorum ama yardımcı olabilir misiniz bazı arkadaşlar HDD veya SSD kablosunu değişti diyor amam faydası olur mu bilmiyorum.
Bir de sistemde 2 tane HDD var ama birinde sadece elektrik kablosu var SATA kablosu yok onu çıkarmalı mıyım?

Çözüm
Çok daha iyi olur başka ekran kartıyla denemen. Kasanın içinde HD_AUDIO yazan bir kablo var, anakarta bağlanan. Onu kontrol et. Ön veya arkada da jak/USB ile bağlı ses cihazı varsa çıkart.

Yeni ekran kartı takmadan önce DDU ile kaldır şu anki sürücüyü ondan sonra kartı tak. Yüklerken de 20.12 olan sürümü kur.
Veri kablosu takılı değilse güç kablosunu çıkartabilirsin.
Vanguard kaldır. Easy AC'yi kaldırabiliyorsan kaldır, kaldıramıyorsan onu kullanan oyunları oynama.

DDU rehberini uygula. Recommended WHQL sürücüyü kur.

Chipseti güncelle buradan.

Bunu uygula son olarak: DISM Aracıyla Windows 10 Onarma Rehberi - Technopat

Veri kablosu takılı değilse güç kablosunu çıkartabilirsin.
Vanguard kaldır. Easy AC'yi kaldırabiliyorsan kaldır, kaldıramıyorsan onu kullanan oyunları oynama.

DDU rehberini uygula. Recommended WHQL sürücüyü kur.

Chipseti güncelle buradan.

Bunu uygula son olarak:DISM Aracıyla Windows 10 Onarma Rehberi - Technopat

Güç kablosunu ve SATA kablosunu değiştireceğim ama şimdi yapamam evde değilim Vanguard Valorant'ın değil mi sorun ondamı acaba onu neredeyse hi oynamadım yükledim ama sadece ilk kurduğumda test için girmiştim easy AC ise Rogue Company oyununun onu bayağı severek oynuyorum geçenki mavi ekran hatasında da bu easy anti-cheat'den olmuştu oyunu silip yüklesem düzelir mi?
3 Gün önce DDU ile ses ve ekran kartı sürücülerini sildim ekran kartı beta optionel sürümünde idi onu recommend WHQL'de şu an ama yine bir sonraki recommend sürümüne yükselteceğim chipseti de güncelllemiştim aslında bir daha yapacağım.

Hocam bir mavi keran hatası daha aldık sorun herhalde kesin olarak RAM'den kaynaklı.
Yeni dumpları paylaş, o sırada da bunu yap.

Hocam yeni dump dosyaları için mavi ekran yiyen bilgisayara girdim şimdi aldım dosyaları.
Dump dosyaları bu şekilde yine 2 kez verdi hocam RAM'de sıkıntı var mı bilmiyorum anlayamadım bir türlü.
Bir de bende 1 TB'lık HDD var onu formatlarken 120 GB Windows için geri kalanını ise oyunlar için ikiye ayırdım o sorun yaratır mı sizce.

Memtest 2 gün önce yaptım RAM'de hata yok hocam test 2 saat 37 dakika falan sürdü sıkıntı yok RAM'de.

Windows'un kurulu olduğu disk dışındaki diskleri çıkart, sonra HD Tune Pro ile quick scan kapalıyken error scan yap. Health kısmının ekran görüntüsünü paylaş.

CMD'yi yönetici olarak başlat ve chkdsk /f /r komutunu gir.

Sorunun kaynağının disk kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı