"SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION" mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 11

GremoryRias

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ASUS B550M-A ( WI-FI ) AMD RYZEN 5 4650G KINGSTON HYPERX 8 GB 3200MHZ
Meslek
Öğrenci
RAM
Patriot Viper Steel Series 8x2 3600MHz CL18
SSD veya HDD modeli
Samsung 970 Evo Plus
Ekran kartı
Sapphire Radeon RX6600
Anakart
ASUS B550M-A ( Wİ-Fİ )
İşlemci
AMD Ryzen 5 PRO 4650G
Arkadaşlar merhaba sistemde Minecraft + Media encoder açınca rastgele bir zamanda sistem takiliyor ve 5 saniye sonra sistem mavi ekran veriyor. Bu herhangi bir zaman veya oyunda olabiliyor.
Minidump dosyası paylasacaktim fakat mavi ekran 0.5 saniye ekranda kalıp sistem kendisini yeniden baslatiliyor anladigim kadariyla sistem bu yuzden minidump dosyasi vermiyor.
Memtest86 ile RAM'leri test ettim, testi basariyla gecti.
RAM'leri İncehesap'tan Gaming gecesi kampanyasindan almistim ve RAM'lerin kozmetiginde ve kutusundaki kozmetiginde bir sorun gorunmuyordu.
Ekran kartı sürücüm: 23.11.1
Video:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@181951

Son düzenleyen: Moderatör:
Aldığın hata farklı bu sefer geçenki gibi 2 3 ihtimalli de değil. Olay raporlarını da at bakalım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
APU'da başka bir hata aldım.

Olay raporu: olaylar.evtx

Hocam bu hata galiba disk ile ilgili bir hataymış. Ben yeni almış olduğum 970 EVO Plus SSD'sinden şüphe duymaya başladım.

APU'da başka bir hata aldım.

Olay raporu: olaylar.evtx

Hocam bu hata galiba disk ile ilgili bir hataymış. Ben yeni almış olduğum 970 EVO Plus SSD'sinden şüphe duymaya başladım.

Raporlar bayağı temiz, hiçbir hata gözükmüyor bu sefer.

Bunu indirip oluşan linki at.

970 EVO kolay kolay bozulmaz, Magician yazılımı üzerinden Firmware Update yap. Download Hard Disk Sentinel şuradan da sağlık ekranı at.

Raporlar bayağı temiz, hiçbir hata gözükmüyor bu sefer.

Bunu indirip oluşan linki at.

970 EVO kolay kolay bozulmaz, Magician yazılımı üzerinden Firmware Update yap. Download Hard Disk Sentinel şuradan da sağlık ekranı at.

1699905134879.png

Maalesef, sorun devam ediyor.

Maalesef, sorun devam ediyor.

Unexpected_Store hatası var bu sefer. Genelde disk ya da RAM üzerinden gelir bu hata. Çoğunluk disk. Şimdi, diskin temiz görünüyor ve bozuk bir disk de değil. RAM'lerini hiç kontrol ettin mi daha önce? Elinde yedek bir disk var mı?

Geri
Yukarı