Çözüldü SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION Windows 8.1 Mavi Ekran Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

steadyflow

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Trabzon
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ASUS Prime B550M-K
AMD Ryzen 5 5500
ASUS Dual RTX 3060 12GB
Adata XPG 2x8 GB 3200 Mhz
Kingston 1TB NV2 NVMe PCIE 4.0
FSP Hyper Pro H3 650W 80+ Bronze
ASUS TUF GAMING VG247Q1A 23,8 inç Full HD (1920x1080), 165 Hz, 1ms
Merhabalar. Burada günlerce @Murat5038 abi ile uğraşmamızın sonucu sorunumu çözmüştük. Fakat hala nadir olmasına rağmen (2-3 haftada bir) mavi ekran almaya başladım.

Minidump Dosyası ;

yadi.sk: Yandex.Disk

Şüphelerimden biri hala bazı sürücülerimin güncel olmaması. Aramama rağmen bir türlü bulamadım, hem güncel olmayan sürücüleri hem de en güncel sürümlerini.

Yardımcı olursanız sevirinirim, iyi günler. @Murat5038 ve @claus

Dediklerinizi yaptım, sizlere döneceğim birkaç günlük denemeden sonra fakat size bir şey sormak istiyorum. 340.52 sürümünü kullanıyordum NVİDİA için. 340.62 sürümüne rastlamıştım birkaç kere fakat kendi sitesinde baktığımda bu driver çıkmıyordu karşıma. Sebebi nedir ? @claus

herdProtect taraması da yaptım. O da temiz çıktı. Şu an bir sebep yok BlueScreen için herhalde. En az 1 haftalık denemeden sonra döneceğim sizlere. Teşekkür ediyorum yardımlarınızdan dolayı.

@claus Bey' in dediklerini yaptıktan sonra dün 2 defa yine almış bulunmaktayım Mavi ekran. Hiçbir O.C işlemi yok fakat yine de BİOS menü ile ilgili bir sorun olabilir mi sizce ? yadi.sk: Yandex.Disk dosyalar burada abi. @Murat5038

Bu arada yeni bir güncelleme gelmiş Ekran Kartıma. Güncellemeden önce alınan hatalardır dosyadakiler. Bildireyim dedim.

Yetkilerim kısıtlanmıştı yazamadım, kusura bakmayın. ATK ne olduğuna dair bir fikrim yok maalesef. USB Wireless sürücüm en güncel sürümde. Hibernation' u kapat demişssiniz. Hiç bir zaman böyle bir şeyle karşılaşmadım veya açıp - kapamadım. Daha önceden söylediğim gibi size, modem ortak kullanılıyor ve kablo çekilmesi imkansız, maalesef USB Wireless kullanmak zorundayım.

@Murat5038 Bir de bir ekleme yapma gereksinimi duydum şu an. Yaklaşık 40 orijinal oyunum var, sadece 1 tane korsan var, o da FM 2014. Kardeşim oynadığından dolayı duruyor bilgisayarda (Bana kalsa 1 dakika dahi durmaz, silerdim.) Ben aylardır Dota 2 oynuyorum, bilgisayar yük altına girse de bu 5-6 aylık süreçte bir kere bile mavi ekran vermedi. Sorun bu olabilir mi ? Orijinal almayı düşünüp, Steam ve G2A.com' a baktım. Steam satışı durdurmuş, G2A.com ise Global key' in Türkiye' de etkinleştirilemeyeceğini söylüyor. Eğer sorun bu ise FM 2015 alıp bundan kurtulmayı planlıyoruz. Sizce böyle bir şey sorun olabilir mi ?

@claus Hala ara sıra almaktayım. Bugün de 2 defa verdi arka arkaya. Gerçekten çok sinirliyim. Artık bıktım, kırmak üzereyim bilgisayarı. yadi.sk: Yandex.Disk Dump' lar burada. Yazılımsal bir şey olduğunu düşünmüyorum artık. Donanımsal bir şey olabilir mi sizce ? Montajı ilk alındığında bakkalın biri yaptı. Sizce eksik bir bağlantı olabilir mi ? Veya zamanla çıkan bir kablo vb. herhangi bir şey. Ekran kartı almayı planlıyordum ama gerçekten hevesim kaçmaya başladı, böyle olacaksa almamayı bile planlıyorum. Bekliyorum yardımlarınızı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı