Çözüldü SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION Windows 8.1 Mavi Ekran Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

steadyflow

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Trabzon
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ASUS Prime B550M-K
AMD Ryzen 5 5500
ASUS Dual RTX 3060 12GB
Adata XPG 2x8 GB 3200 Mhz
Kingston 1TB NV2 NVMe PCIE 4.0
FSP Hyper Pro H3 650W 80+ Bronze
ASUS TUF GAMING VG247Q1A 23,8 inç Full HD (1920x1080), 165 Hz, 1ms
Merhabalar. Burada günlerce @Murat5038 abi ile uğraşmamızın sonucu sorunumu çözmüştük. Fakat hala nadir olmasına rağmen (2-3 haftada bir) mavi ekran almaya başladım.

Minidump Dosyası ;

yadi.sk: Yandex.Disk

Şüphelerimden biri hala bazı sürücülerimin güncel olmaması. Aramama rağmen bir türlü bulamadım, hem güncel olmayan sürücüleri hem de en güncel sürümlerini.

Yardımcı olursanız sevirinirim, iyi günler. @Murat5038 ve @claus

Ekran kartı sürücüsünü güncelle ya da güncelse bir sürüm düşür. Olmazsa kartta arıza var muhtemelen. Servise göndermen gerekebilir.
Kod:
dxgmms1.sys - Address 0xfffff800f7295b43 base at 0xfffff800f7266000 DateStamp
0x53183e46

Deneyip size döneceğim. Ekran kartı eski fazlasıyla, bu yaz değişmeyi planlıyorum zaten.

Realtek ethernet sürücünü güncelle. Usb wireless kullanma. Ekran kartını güncelle.
İmzamdaki sistem tarama 1 ve 2 sonuçlarını paylaş.

Ethernet sürücüsünü bir türlü bulamıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Bu arada USB Wireless de sizin önerdiğiniz Asus USN N-14 modeli. Kullanmak zorundayım, kablo çekebilecek bir yerde değil modemim.

GetSystemInfo Parser 2.96 Rapor 1.

yadi.sk: Yandex.Disk Rapor 2.

@MF Önceki sürüme döneceğim. Beta var sonuncusundan bir önce. Onu mu yükleyeyim yoksa ondan önce beta olmayanı mı ?

Bir de genel bir sorum var sizlere. Bilgisayarı internet yüzü görmemiş, bir driver' ı ve programı güncel olmayan, korsan kullanan kuzenimin bilgisayarında bir tane bile mavi ekran yok iken dikkat etmeye çalışan ben neden kurtulamıyorum acaba bu illetten ?

Son düzenleme:
Bunları herdprotect rehberine göre silin;
C:\Program Files\shopperz\csrcc.exe
c:\program files (x86)\globalupdate\update\googleupdate.exe
c:\users\batu-hami\downloads\drvgenpro.exe
c:\users\batu-hami\downloads\iobit-uninstaller-4.2.6.1-tamindir.exe
c:\users\batu-hami\downloads\screenshotcaptorsetup.exe
c:\programdata\application data\microsoft\windows defender\localcopy\{23d87e34-1972-e3a8-6f8f-031e446ce02f}-steam_api.dll
c:\programdata\microsoft\windows defender\localcopy\{23d87e34-1972-e3a8-6f8f-031e446ce02f}-steam_api.dll
c:\program files\shopperz\garrus.dll
c:\program files\shopperz\mseff32.dll
c:\program files\shopperz\nfregdrv64.exe
c:\program files\shopperz\nseven.exe
c:\program files\shopperz\prc64.exe
c:\program files\shopperz\prexec.exe
c:\program c:\program files (x86)\globalupdate\update\1.3.25.0\googleupdate.exefiles\shopperz\unins000.exe

Bu klasör içlerini silin:
c:\program files\shopperz
c:\program c:\program files (x86)\globalupdate
c:\programdata\application data\microsoft\windows defender\localcopy

Bunları elle kaldırın;
C:\Windows\SECOH-QAD.dll
C:\Windows\System32\drivers\cherimoya.sys
C:\Windows\System32\drivers\bsdriver.sys

Regeditte bu yolu takip edip açın;
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Main

Search kısmında olan siteyi google olarak değiştirin.

Ethernet sürücüsünü bir türlü bulamıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
www.realtek.com.tw: Realtek
Sürücüyü yükledikten sonra aygıt yöneticisinden sürücü tarihini kontrol et. Eğer 2015 olmuyorsa yükleyemiyorsun.
Bu arada USB Wireless de sizin önerdiğiniz Asus USN N-14 modeli.
USB (RT2870/ RT2770/ RT307X/ RT2070 RT357X/ RT3370/ RT8070/ RT5X7X/ MT7610/ MT7601/MT7612U) - MediaTek
Buradaki alanları doldurup sürücüyü indirin. Sürücü sayfası email adresine gelebilir orayı da kontrol et.
Sürücüleri yüklemeden önce bunları denetim masasından kaldır;
ASUS USB-N14
CPUID HWMonitor

Dediklerinizi harfiyen yaptım. Ethernet sürücüsü kuruluma başlıyor. Çubuk doluyor ve sürücü yükleniyor diye bir kutucuk geliyor. Orda kalıyor işte yükleme.

Mediatek programı ile yüklemeyi deneyeyim dedim o da aynı pencerede kala kaldı.

Yeniden başlatıp denedim yine olmadı. Uyumluluk sorunu giderme ile deneyip yükledim oldular. İkisi de başarılı bir şekilde yüklendi. Şu anlık bu kadar abi herhalde yapabileceklerimiz. İnceleme - Takip yapıp sizlere çözülüp çözülmediğini söyleyeceğim. Sağolun yardımlarınız için, teşekkür ediyorum hepinize.

@Murat5038 Abi Embedded sürümüne geçtim. Eksiksiz kurmaya çalıştım. yadi.sk: Yandex.Disk Bu hatayı aldım yine. Önceki sistem malesef KMS kullanılarak aktifleştirildiğinden dediğin bazı dosyaları silememiştim. Sırf bunun için Embedded kurdum ve dediklerini daha rahat şekilde yapabileceğim.

İncelemeden sonra gerekirse herdProtect raporu da veririm istersen.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı