SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED_M hatası

H4C1..

Decapat
Merhaba iyi günler. Dün yeni bir sistem topladım. Birkaç bir sorun yoktu driverları yükledikten sonra mavi ekran vermeye başladı. Bu benim 4. sistemim. Sistem özellikleri:
  • Ryzen5 3500.
  • Gigabyte B450 auros Elite.
  • Corsair 3200MHz 8*2 GB RAM.
  • RTX2070 ekran kartı.
  • Samsung 860Evo 500GB.

Sistemde sürekli mavi ekran alıyorum. Bazen 5 dakika sonra bazen 20 dakika bazen açılır açılmaz.
RAM'leri çıkardım taktım, yerlerini değiştirdim. Tek RAM ile deneme bile yaptım. PC'ye format attım ama maalesef sorun çözülmedi. Minidump dosyaları elimde. Yardımcı olur musunuz? Teşekkürler.

Edit: İndir Minidump rar

BIOS güncel mi? Çünkü F52 sürümünü kullanıyorsunuz. Daha güncel bir sürüm var ise lütfen o sürüme geçiş yapın.
Son sürüm BIOS. Chipset driverları bile kurulu. Lan ve ses sürücüsü, anakart üreticisinin sitesinden son sürüm. Genellikle sorun SSD ye bir şey yazmaya başladığında oluyor. Dowloandlarda sıkıntı yaşıtıyor. Şuan şüphem SSD ve ANAKART da.

Geçen gün böyle mavi ekranların ardından bu hata kodunun aynısını bende de oldu. Memtest testi, DDU ve formatttan sonra yine aynı hatayı veriyordu. RAM ayarlarına bakınırken frekans hızını 3200'den 2933'e çektim ve 2 haftadır da hata almıyorum.

1) Samsung Magician silin.
2) Bluestacks silin.
3) CPU-Z yazılımını silin.
4 Aşağıdaki rehberi uygulayın ve sonuçları paylaşın.

Yeni konular

Geri
Yukarı