T.C kimliklerin internette olma paranoyası

Şirket açmayı e-Devlet üzerinden kapatabilirsiniz. e-Devlet hesaplarına da 2 aşamalı doğrulama koyun dert etmeyin gerisini de.

Hocam koysak ne olur bütün bilgiler adamların elinde. Hem koymasak da yaparlar mı? Endişelenmeli miyim ben şu an? Çok korkuyorum yapmazlar değil mi?

İnsanlar internette TC Kimlik numarası arayacak kadar enayi değillerdir.
İnternette değil her yerde geçen mernis dosyası mı ne var 10 yaşındaki çocukta bile vardır bilgiler dc sağolsun.

Hocam koysak ne olur bütün bilgiler adamların elinde. Hem koymasak da yaparlar mı? Endişelenmeli miyim ben şu an? Çok korkuyorum yapmazlar değil mi?

İnternette değil her yerde geçen mernis dosyası mı ne var 10 yaşındaki çocukta bile vardır bilgiler dc sağolsun.
Kormayın, sadece T.C. kimlik numarasıyla bir şey yapamazlar.

Bilmiyorum doğrusu bence o kadar kolay olmuyordur ya bu işler? Tamam bütün T.C bilgilerimiz internette de yine de o kadar kolay olmuyordur yoksa oho. Ünlülere bir şey yapmıyorlar bizlr niye uğraşsınlar uğraşsalar da bir şey olmaz değil mi?

Kormayın, sadece T.C. Kimlik numarasıyla bir şey yapamazlar.

Sadece T.C kimlik numarası yok ki bütün bilgiler var merniste falan ailemizin de var yoksa herkes diyor forumda bir şry olmaz numarayla diye.

Kormayın, sadece T.C. Kimlik numarasıyla bir şey yapamazlar.

Yazdıklarımı okuyun inşallah zaten neden bu kadar korktuğumu anlarsınız hocam.

Sadece T.C kimlik numarası yok ki bütün bilgiler var merniste falan ailemizin de var yoksa herkes diyor forumda bir şry olmaz numarayla diye.
Merak etmeyin. Bana veya bir başkasına sıra gelmedi ki size gelsin, değil mi? Bu kadar paranoyak olmaya gerek yok. Böyle bir olay başınıza gelse bile kendinizi kanıtlamanızın zor olacağını sanmıyorum.

@Firelyfox145 sana bir şey soracağım. Bu borç meselesi falandır sadece sana mı olacak? Ülkede 85 milyon insan yaşıyor. Niye sadece sen/siz? Başkasına gelir belki? Kasma bu kadar kendini.

Yahu adamların işi gücü yok senin T.C. kimliğin üstünden seni borca mı sokacaklar?Şirket mi açacaklar üstüne? Paranoyaklaşmayın. Sadece Türkiye'de değil dünyada bile milyonlarca insanın verileri internette şuan. Telegram, WhatsApp, Türkiye'deki gibi MERNİS gibi birçok yerden sızan veriler var. Maksimum yapacakları şey sizleri korkutup para istemek. Onu da size yapmazlar zaten merak etmeyin.

Bütün e-ticaret, kargo firmalarımda T.C numaram var. Bankalarda bütün kimlik resmini aldılar. Olan olacaksa her türlü olurdu zaten.

Geri
Yukarı